Vatrogasno druženje
Autor: Renata Sambol, 25. 5. 2018.

Mjesec svibanj je mjesec zaštite od požara, a u njemu se slavi i  njihov zaštitnik,sveti Florijan.To je bio povod za druženje  naših učenika i  vatrogasaca DVD-a Mahično.

Dobrovoljni vatrogasci DVD-a Mahično  i naši učenici  razredne nastave danas su imali zakazan susret u prostorijama  DVD-a.Oni su nas pozvali kako bi djeci pokazali nekoliko vatrogasnih vježbi,vatrogano spremište i opremu. vatrogasci uvijek gledaju u nebo hoće li kiša kako bi im olakšala posao,no danas je kiša malo promijenila raspored u našem druženju.Oni su došli s vatrogasnim vozilima i opremom na naše školsko igralište gdje su njihovi najmlađi članovi, a naši učenici pokazali kako se vježba s brentačama za vodu. Ostatak vježbe  je pokvario pljusak,ali  to nam je dalo priliku da popričamo s  gospodinom zapovjednikom Marijom Kobetićem i   predsjednikom Tomislavom Mavrovićem. Učenici su imali razna pitanja za vatrogasce na koja su oni spremno odgovarali,ali su i sami učenici znali mnoge odgovore na njihova pitanja.Nije ih se moglo zbuniti sa  brojevima na koje se oni mogu dobiti u slučaju nezgode.

Vatrogasci su za nas pripremili  sokove i grickalice, a mi smo obećali  uzvratni posjet  svake godine u svibnju kako bi to postalo dio tradicije .A, najviše kako bi djeca  shvatila važnost i odgovornost njihovog poziva za sve nas i sama se uključila već od najmlađih nogu u dobrovoljno vatrogasno društvo ili pak postala pravi,profesionalni vatrogasci.