Terenska nastava kod Šimanovića
Autor: Renata Sambol, 26. 9. 2018.

Danas su učenici razredne nastave bili na terenskoj nastavi u Donjoj Zdenčini, na gospodarstvu obitelji Šimanović.

Turističko seljačko gospodarstvo Šimanović je mjesto gdje se mogu upoznati razne domaće životinje, ali i razni poljoprivredni strojevi i njihovi priključci.

Osim toga naučili smo razne vrste žitarica i vidjeli kako se od njih proizvodi brašno u mlinu. Od samljevenog brašna učenici su uz malu pomoć iskusne  domaćice mogli umijesiti i oblikovati svoja peciva od integralnog brašna.

Ta peciva su ispečena i njima su se mogli zasladiti nakon „komušanja“ kukuruza i odigrane kukuruzne olimpijade.

Posjetili smo i obližnju šumu. Naučili smo ponešto o orijentaciji, ali i kako razlikovati pojedine vrste drveća po kori i lišću. Spretni  trećaši Leon i Gabriel  uspjeli su ubrati i nešto gljiva panjačica.

Bilo je i zanimljivih sadržaja osim kukuruzne olimpijade kao što je vožnja traktorom, ali i igre na dječjem igralištu.

Jer, učenje kroz igru i u igri najbolja je škola za život.