Terenska nastava 7. i 8. razreda u Zagrebu 8. studenog 2018. godine
Autor: Gorana Simić Vinski, 16. 11. 2018.

Ove godine smo se odlučili za malo drugačiju terensku nastavu.  U Zagrebu smo spojili sport i umjetnost odnosno povijest sporta i tjelovježbe i kinematografiju.

Posjetili smo Hrvatski športski muzej u kojem je izložen stalni postav s originalnim zapisima, fotografijama, rekvizitima i predmetima o počecima organiziranog vježbanja u Hrvatskoj te zapisima o osnivanju prvih sportskih društava, klubova i na kraju osnivanja Hrvatskog olimpijskog odbora. Vidjeli smo kako je to nekada bilo te s kakvom opremom i pripadajućim rekvizitima se igralo i vježbalo.

Posebno smo ponosni jer je ''otac'' sporta i tjelesnog vježbanja u Hrvatskoj Franjo Bučar završio gimnaziju u našem Karlovcu.

Nakon kratke šetnje kroz centar grada Zagreba otišli smo u Arena centar, u Cinestar, gdje smo s učenicima 5. i 6. razreda uz hrpu kokica pogledali film ''Kuća magičnog sata''.