Međunarodni dan pješačenja obilježen je terenskom nastavom 2. i 3. razreda

Autor: Jasmina Štefan, 15. 10. 2019.

Učenici 2. i 3. razreda s učiteljicama Brankom Grčić  i  Jasminom Štefan obilježili su na zanimljiv način  Međunarodni dan pješačenja 15. listopada.

Udruga Osmica iz Karlovca u partnerstvu s OŠ Mahično provodi projekt „Postani planinarKA na jedan dan“ te su učenici  u sklopu projekta  danas bili na terenskoj nastavi.

Dan pješačenja u potpunosti je  bio ispunjen aktivnostima.

Posjetili su planinarsku stazu "Ljubavna cestica" iznad Crikvenice gdje su naučili sve o markacijama, planinarskim stazama, ruksacima i gojzericama, vodičima i metlama, a ponešto i o bilju i drveću našega Primorja. Gradivo su  utvrdili u Hostelu Karlovac u Selcu gdje su odradili vježbu na umjetnoj penjačkoj stijeni. Nakon penjanja "odmorili" su  se uz poučnu stazu Učimo i rastimo s prirodom gdje su učili o biljnim vrstama Kvarnera te o planinarstvu i planinarima.

Poučan i zabavan dan pomogli su organizirati i provesti iskusni planinari Damir Basara i Vitomir Murganić iz  Udruge Osmica.