Posjet Muzeju Domovinskog rata

Autor: Renata Sambol, 12. 11. 2019.

Danas su naši četvrtaši posjetili i razgledali Muzej Domovinskog rata na Turnju.

Učenici su imali prilike upoznati kronologiju zbivanja koja su prethodila  i  uzrokovala početak Domovinskog rata  kroz uvodno izlaganje muzejskog pedagoga Karla Mandića.

Potom smo  razgledali muzejski prostor koji sadrži zbirku naoružanja, fotografije i predmete iz Domovinskog rata.

Učenici su imali prilike naučiti nešto novo kroz interaktivne materijale što im je zasigurno približilo zbivanja tijekom  tih iznimno važnih godina u hrvatskoj povijesti.

Razgledali smo i spomen sobu  gdje su upisani svi karlovački branitelji poginuli u  obrani grada i dio zbirke naoružanja na otvorenom.

Učenici su imali prilike napisati i ostaviti svoje poruke mira kao i zabilježiti svoje dojmove o današnjoj terenskoj nastavi što su vrlo rado učinili.

Naučili smo da je Turanj bio i ostao simbol pobjede za Karlovčane.

Muzej je podsjetnik na stradanja u Domovinskom ratu,ali i podsjetnik za budućnost u kojoj se valja zalagati za mir i toleranciju kako se rat nikada i  nigdje više  ne bi dogodio.