Nastava na daljinu

Autor: Gorana Simić Vinski, 31. 3. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

Ulazimo u treći tjedan nastave na daljinu  i svjesni smo da to predstavlja nove izazove kako učenicima i roditeljima tako i učiteljima, stručnim suradnicima i ravnateljici.  Djelatnici škole su u stalnom kontaktu preko virtualne zbornice a i svake nedjelje održavamo virtualnu sjednicu Učiteljskog vijeća u svrhu praćenja i poboljšanja svog rada i rada svih naših učenika. Tako smo odlučili da će učitelji u e-dnevnik  početi unositi bilješke o aktivnostima učenika. To je važno kako bi roditelji dobili povratnu informaciju o aktivnosti učenika u svakom nastavnom predmetu. Neki učitelji su već započeli s upisivanjem formativnog vrednovanja u e-dnevnik te su prepoznali da je to potaknulo učenike na veći angažman. Zahvaljujem svim vrijednim učiteljima i stručnim suradnicama koji se u ovo iznimno zahtjevno vrijeme trude kako obrazovati tako i odgajati učenike. Isto tako pohvaljujem većinu učenika koji vrijedno izvršavaju dobivene zadatke a one manje vrijedne podsjećam da je vrijeme da počnu aktivnije učiti i raditi.

U prilogu se nalazi dokument Ministarstva znanosti i obrazovanja s preporukama o organizaciji radnoga dana učenika tijekom održavanja nastave na daljinu.