Povratak na nastavu 25.5.

Autor: Gorana Simić Vinski, 20. 5. 2020.

Dragi roditelji učenika razredne nastave (1.-4. razredi)

Prema Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo od 20.5. i Preporukama za organizaciju rada u razrednoj nastavi našeg Ministarstva u ponedjeljak, 25.5., možete poslati učenike na nastavu u jutarnju smjenu. Bit će organiziran i prijevoz učenika, kako autobusom, tako i školskim kombijem. U školi ćemo poštovati sve predložene higijenske standarde kako bismo očuvali zdravlje svih naših dragih učenika i djelatnika. Molim da pratite web stranicu jer ću objaviti daljnje upute. Veselim se čuti dječje glasove i vidjeti ih ponovo. U slučaju bilo bilo kakvih nedoumica, slobodno me kontaktirajte.

1. Preporučeno je poštivanje fizičke udaljenosti od 1,5 metra, iz čega proizlazi da u prosječnoj učionici može biti od 15 do 20 učenika.
  2. Roditelji ne potpisuju izjave i šalju djecu u školu bez obzira na svoj radni status.
  3. Djeca mogu samostalno dolaziti u školu ili organiziranim prijevozom.
  4. Moguće je da se učenici i naknadno uključe u već uspostavljene nastavne grupe.
  5. U razrednoj nastavi izvode se svi nastavni predmetni, nastava Tjelesne i zdravstvene kulture i dalje se izvodi samo na otvorenom prostoru.
  6. Škole su otvorene za sve učenike razredne nastave od ponedjeljka 25. svibnja, ali kako je rečeno – moguće je da se učenici uključe u grupe i naknadno.

Ovo su samo neke od uputa a cijele dokumente možete proćitati ovdje: