SRETAN DAN ŠKOLE

Autor: Gorana Simić Vinski, 1. 6. 2020.

Kao što je ova cijela godina neobična, tako nam je neobičan i Dan škole. Nismo ga mogli provesti na već uobičajenoj zajedničkoj priredbi ali smo ga ipak obilježili. Učenici predmetne nastave su na virtualnom Satu razrednika gledali prezentaciju o našoj školi koju je napravila psihologinja Ana Sutlić Lesić i komentarima nam uljepšali dan.

Evo samo nekih od njih:

U ovih pet godina provedenih u našoj školi najviše pamtim naše učiteljice, ravnateljicu, psihologicu, pedagogicu i kuharicu pa domare i sve ostale, pamtim i naše nastave u prirodi, vježbanja na igralištu, učenja u školskim klupama i smijeha i veselja pod odmorima.

Katarina Lukežić, 5.a

Jako je žalosno to što nismo svi zajedno, ali barem ste nam uljepšali današnji dan pomoću lijepih fotografija koje prikazuju našu zajedničku sreću i radost.

Gabrijela Cvitak, 7.r

Moja škola

Moja škola možda nije najveća,
ali zato u njoj vlada sreća.
U njoj nema tuge
baš zato nije ista kao druge.

Moju školu zavoljeti je lako,
to bi mogao svatko.
Ona je posebna
i đacima potrebna.

Učitelji tu su
napustili nas nisu.
Naše znanje su proširili
Pri ispitivanju na jedno oko zažmirili.

Moja škola ima ravnateljicu ,
pravu voditeljicu.
Našim uspjesima se veseli
i uvijek nas svojim osmijehom razveseli.

Lorena Ivšić, 5.b

Učenici razredne nastave koji su protekli tjedan proveli u  školskim klupama (doduše-svaki u svojoj) bili su vrijedni i crtali i pisali o svojoj školi:

Škola naša zove se Mahično, na svijetu ne postoji ništa slično.

Kapa, šal više mi ne treba, u školu idem za sat vremena.

Ocjene su jako važne, pogotovo one snažne.

Laka je zadaća svaka za dobroga đaka.

A ako nisi dobar za stol učiti moraš.

Ivana Volarić, Lucas Brezović, Una Buić, 1.r

MOJA ŠKOLA

Moja škola zove se Osnovna škola Mahično. Nalazi se u naselju Mahićno. Stara je 54 godine.

Moja škola je velika i jako lijepa. Škola je pravokutnog oblika. Zelene je boje. O školi brinu ravnateljica, domar, spremačice, učitelji, a i učenici. Škola služi da u njoj učimo i igramo se s prijateljima iz razreda. Oko škole ima puno drveća. U parku iza škole je stol i klupe. Škola ima i igralište.

U školi se osjećam sigurno, opušteno, lijepo i sretno.

Luka Vuković, 2. r

Likovni rad je napravio Jakov David Vuković, 3.r