Veseli Mjesec hrvatske knjige ili Knjižničarski laboratorij u posjetu učenicima 1. r. :)

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 29. 10. 2020.

Kako zbog epidemioloških mjera učenici 1. r. nisu mogli posjetiti knjižnicu, knjižničarka je odlučila Knjižničarski laboratorij preseliti u njihovu učionicu.

laugh

Na starim knjigama, otpisanima s knjižničnih polica, knjižničarka je izvela niz pokusa: radila im je „uši“, smanjivala broj stranica, šarala i crtala po njima, igrala njima „knjigomet“, polijevala ih vodom, pa čak kratko i odspavala na njima. A u detektivskoj igri prvašići su se pokazali kao domišljati mali detektivi i uspješno otkrili što se uništenim knjigama dogodilo.

Stoga je knjižničarka zaključila kako će prvašići biti njihovi dobri i brižni prijatelji, pa im je radosno podijelila članske iskaznice. Neki od njih su odmah nakon nastave razveselili nekoliko slikovnica.  Jer knjige ne vole neotvorene čamiti na policama, one naaaaaaajviše vole da ih se posuđuje, lista i čita.

Još jednom čestitamo prvašićima i želimo im uspješnu i veselu čitateljsko-istraživačku pustolovinu!

laugh