Naša mala knjižnica u PŠ Goršćaki 7. prosinca
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 9. 12. 2021.

Kako su učiteljica Valentina i učenici 2./3. r. PŠ Goršćaki ove godine dio međunarodne čitateljske obitelji projekta Naša mala knjižnica, knjižničarka Svjetlana odlučila ih je posjetiti te zajedno s njima krenuti u blagdansku pustolovinu obilaska globusa!

smiley

A sve to uz prstohvat magičnoga praha mašte i slikovnicu „Medvjedovanje ili Veliko božićno putovanje medvjeđe obitelji oko svijeta“ litavskoga pisca i ilustratora Kestutisa Kasparavičiusa. Nermina, Monika i Zdravko predano su pratili obitelj mrkih medvjeda koja svake godine prije Božića obiđe cijeeeeelu zemaljsku kuglu posjetivši „sve medvjeđe rođake koji žive u najudaljenijim zakutcima Zemlje“: bijele medvjede na Sjevernom polu, rakune u Sjevernoj Americi, medvjede očalare u podnožju Anda, koale u Australiji, usnate medvjede na Šri Lanki, pande u Kini, himalajske medvjede na Himalaji, ali i kraljevstvo plišanih medvjedića te planet zvjezdanih medvjeda u zviježđu Velikoga medvjeda.

Putovanje mrkih medvjeda sretno je završilo, ali se čitateljsko putovanje učenika 2./3. r. PŠ Goršćaki nastavlja: dogovorili su se s knjižničarkom da će se sastajati berem jedanput mjesečno kako bi čitali ostale knjige iz projekta NMK i razgovarali o njima. A u međuvremenu će vrijedno čitati te time proširivati kompoziciju čitateljskoga vlakića. Veselimo se s njima!