Baton i Roni odn. Saša i Sanja
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 29. 3. 2022.

Ususret Danu dječje knjige, 2. travnju, 3. r. OŠ Mahično i 2./3. r. PŠ Goršćaki 29. ožujka pozabavili su se romanom "Baton i Roni", još jednim naslovom uključenim u projekt Naša mala knjižnica. Kako su glavni likovi romana dječak Roni i pas Baton kojega je, udomivši ga, spasio od lutajućega života, ugostili smo knjižničarku iz Knjižnice za mlade i književnicu Sanju Graša koja je prije tri godine udomila Sašu, a ubrzo nakon toga i kuničicu Marelicu.

Bio je to sat pun iznenađenja. Započeli smo ga ugostivši naše prijatelje iz 2./3. r. i njihovu učiteljicu Valentinu Bukovšek iz Područne škole Goršćaki, a nastavili ga predstavljanjem naslova iz projekta Naša mala knjižnica "Baton i Roni" hrvatskoga autorskoga para - književnice Koraljke Milun i ilustratorice Ane Vujasić. Iznenađenje je bio učenik 3. r. Josip Fureš koji je u dogovoru sa školskom knjižničarkom pripremio kratko izlaganje o tom romanu. A u nastavku sata... Što da vam kažemo... Nitko nije očekivao goste, a kamoli naše "stare" prijateljice - knjižničarku i književnicu Sanju i njezinu kujicu Sašku. Nitko osim naše knjižničarke koja je sve to sa Sanjom potajice dogovorila još prije deset dana. Uistinu, bio je to sat pun iznenađenja!

wink