Bilješke i tajne, priče izmišljene i sjajne (projekt NMK)
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 1. 6. 2022.

Učenici 3. r., njihova učiteljica Katarina i knjižničarka Svjetlana prošle srijede, 25. svibnja, posljednji su se put ove školske godine družili u okviru međunarodnoga projekta Naša mala knjižnica. Da bi taj susret bio poseban, potrudila se trećašica Una koja je za nj pročitala jednu sasvim neobičnu knjigu još neobičnijega naslova „HB Olovka ili Bilješke i tajne, priče izmišljene i stvarne“ dviju talijanskih autorica – književnice Susanne Mattiangeli i ilustratorice Rite Petruccioli.

smiley

Bio je to vrlo zanimljiv sat, baš kao i sama knjiga. Una je svojim prijateljima uspješno objasnila kako je ovo jedna sasvim drugačija knjiga, pomalo podsjeća na osobni dnevnik, ali u njoj se nalaze i pisma, različite bilješke, čak i strip! Pronašla je puno poveznica s glavnom junakinjom HB Olovkom: Una također piše dnevnik i ima vrlo bujnu maštu pa izmišlja priče. Prijatelje, učiteljicu i knjižničarku nasmijala je pročitavši im nekoliko stranica iz knjige: pisma koje HB Olovka piše budućoj sebi i „dopisnica“ koje razmjenjuje pod školskim satovima s prijateljicom Norom.

Da je Unina prezentacija bila vrlo upečatljiva, dokazuje dogovor trećaša i njihove učiteljice Katarine o vlastitom razrednom projektu poticanja čitanja „Svaki tjedan učenik jedan“, projekt koji je učiteljica osmislila s prošlom generacijom učenika.

Već se veselimo! laugh

laugh