Mjesec školskih knjižnica i Mjesec hrvatske knjige u našoj školi: Prvašići postali članovima školske knjižnice
Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , Renata Sambol, 25. 10. 2016.

Lab_16 - Kizoa Movie Maker - Video Editor

Kada knjižničarka školsku knjižnicu pretovri u laboratorij...

... prvašići doznaju što to knjige ne vole. Naime, na starim knjigama, otpisanima s knjižničnih polica, knjižničarka je izvela niz pokusa: radila im je „uši“, smanjivala broj stranica, šarala i crtala po njima, igrala njima „knjigomet“, „hranila“ ih čokoladom, polijevala ih vodom, pa čak kratko i odspavala na njima.

Prvašići su mudro zaključili kako knjige uistinu ne vole puno toga, ali ipak najviše ne vole kada ih se ne čita. Stoga suodlučili često posjećivati knjižnicu i posuđivati što više knjiga kako one ne bi zaboravljene tugovale na policama. Neke od njih razveselili su posudivši ih već nakon ovog prvog posjeta.