Terenska nastava: razgled Zvijezde i Aquatike
Autor: Katarina Seljan, Jasmina Štefan, 14. 3. 2017.

Petak, 10. ožujka učenici od 1.-8. razreda proveli su na terenskoj nastavi.

Prvi dio nastave odvijao se u Zvijezdi. Učenici viših razreda slušali su zanimljive i poučne priče o živopisnoj prošlosti Zvijezde.

Učenici 3. i 4. razreda su prateći poučne ploče
 istraživali i obilazili  šančeve koji okružuju  Zvijezdu. Kako se u šančevima nalaze neki od najljepših parkova  u gradu naišli su na pravu predstavu velike obitelji vjeverica (njih desetak) koje su vješto prikazale svoje sposbnosti penjanja po visokim granama. U najstarijem dijelu Karlovca bavili su se temom arhitekture te su  promatrali, uočavali i opisivali izgled kuća, njihovu gradnju i svrhu.

Učenici drugog razreda uspjeli su posjetiti poštu i autobusni kolodvor, učenici Područne škole Goršćaki razgledali su crkvu sv. Trojice sa samostanom, dok su prvašići iskusili radost muziciranja u Knjiguljici, u što ćete se uvjeriti ako kliknete ovdje i ovdje
.

Uslijedio je posjet Aquatici gdje smo uz stručno vodstvo doznali sve o ribljem svijetu u rijekama grada Karlovca, a i šire.