Obilježili smo Europski dan jezika
Autor: Katarina Seljan, 29. 9. 2017.

Učenici predmetne nastave su 26. rujna obilježili Europski dan jezika i veselo završili još jedan radni dan.

Uvod u obilježavanje Europskog dana jezika bilo je uređivanje panoa u holu škole, koji su učenici izradili uz pomoć nastavnice Katarine Seljan. Bilo je tu učeničkih radova, ali i puno zanimljivosti o jezicima te su učenici mogli saznati nešto novo - kako iste poslovice glase na različitim jezicima, koje slavne osobe govore više jezika, itd.

Na sam dan Europskog dana jezika, 26.rujna, okupili smo se u holu škole i učenici su zajedno sa svojim nastavnicima čitali pjesme ili ulomke iz pripovjetki na brojnim jezicima kao što su ruski, češki, francuski, mađarski, engleski, njemački i naravno hrvatski. Bilo je i vlastitih učeničkih radova na temu jezika te je bilo posebno vrijedno za čuti koliko su pojedini učenici talentirani. Taj dio programa čitanja je, kao i uvijek kad je čitanje u pitanju, sjajno vodila naša knjižničarka Svjetlana Basara.

Nakon čitanja, koje nas je i zabavilo (poput čitanja teksta na hrvatskom ali sa francuskim naglaskom, ili kasnije sa mađarskim naglaskom, obje izvedbe bile su sjajne), održan je kviz sa pitanjima čije su odgovore učenici mogli pročitati i saznati na panou u holu škole. Kviz smo svi zajedno igrali na Kahoot-u, podijeljeni u 18 timova, a odgovarali smo prijavom na Kahoot preko mobitela. Tri pobjednička tima osvojila su slatke nagrade, koje su naravno istog trena završile u ustima veselih pobjednika.

tekst: Irena Smolčec
                                                                                    fotografije: Marta Bosanac