Naši učenici na Državnom
Autor: Gorana Simić Vinski, 17. 4. 2018.

Lucija Lukešić, 8.a razred i Marko Bošnjak, 7.b razred sudjelovali su na Državnom natjecanju iz Tehničke kulture.

Među 15 učenika iz karlovačke županije koji su sudjelovali na jubilarnom 60. državnom natjecanju Mladih tehničara koje se održavalo u Poreču od 9. do 12. travnja bilo je čak dvoje učenika iz OŠ Mahično koji su vrlo uspješno predstavljali našu školu. Na Državno natjecanje su se plasirali nakon što su bili prvi na Županijskom natjecanju.

Lucija Lukešić u kategoriji Modelarstvo uporabnih predmeta izrađivala je komodu sa stolnim ogledalom i osvojila je 8. mjesto od 24 učenika. Luciji je ovo peto državno natjecanje iz tehničke kulture.

Marko Bošnjak u kategoriji Obrada materijala izrađivao je alat za savijanje limova i 11 je u državi.

Čestitam Luciji i Marku i njihovoj mentorici Marici Car - Mihalić.