Hrvatski olimpijski dan
Autor: Gorana Simić Vinski, 12. 9. 2018.

I ove godine obilježili smo Hrvatski olimpijski dan ali ovaj put u našoj područnoj školi u Goršćakima i bilo nam je jako lijepo.

Započeli smo dan sa okupljanjem pred školom u Mahičnu i to svi, naravno, u bijelim majicama. U velikoj koloni krenuli smo ugodnom šetnjom do Goršćaka preko Tuškana.

Nakon kratke okrjepe, na igralištu smo postavili Olimpijsku zastavu, koju su prošle godine izradili učenici, održali smo svečani govor otvorenja naših malih Olimpijskih igara i simbolično upalili ''olimpijski'' plamen.

Uslijedile su utakmice i štafetne igre za koje su se učenici i učenice prijavili.

Odigrala se nogometna utakmica zajedničke ekipe učenika petih i osmih razreda protiv zajedničke ekipe učenika šestog i sedmog razreda. Pobijedila je ekipa petih i osmih razreda viskom rezultatom od 4:0 ne ostavljajući suparnicima niti najmanju šansu za pogodak.

Ove godine uveli smo novo natjecanje a to je Učenici vs Učitelji u nogometu.

Da, učitelji su odlučili ''pokazati zube'' i hrabro su zaigrali protiv učenika. Nakon odličnih prilika, grubih starteva i sumnjivih odluka suca.....Ne! Učenici su nemilosrdno i zasluženo pobijedili 4:0 (sa tri svoja pogotka). U toj pobjedi pomogao im je nesebični učitelj vjeronauka F.C.  odličnim pogotkom u svoj gol.

Ekipu učenika predstavljali su: Marija Severinski Ćosić, Elena Mrzljak, Katja Belanek, Lana Perinac, Mateo Laić, Matija Hudorović, Dino Golik i Jakov Perinac. Ekipu učitelja činili su: Đurđa Starešinčić, Katarina Seljan, Nikolina Nikolić, Mirjana Jambrošić, Marica Car Mihalić, Sanja Mileusnić, Sanja Vuković, ravnateljica Gorana Simić Vinski, Filip Carević i Branko Jovanovac.

Nakon toga još smo se malo igrali kroz štafetne igrice i to opet učenici protiv učitelja. Igre su zahtijevale visoku razinu koordinacije, mirnu ruku i više od svega timski rad. U ovoj igri učenici su izvukli deblji kraj i čestitali učiteljima na pobjedi.

Za ekipu učenika borili su se: Iva Fanjek, Katja Belanek, Elena Mrzljak, Klara Penić, Franko Seljan, Jakov Perinac, Danijel Udorović i Antonio Belić. Ekipu učitelja predstavljali su: Đurđa Starešinčić, Katarina Seljan, Nikolina Nikolić, Mirjana Jambrošić, Sanja Mileusnić, Sanja Vuković, ravnateljica Gorana Simić Vinski i Filip Carević.

Zadnja igra koju nam je zadao organizator ovog dana je bio Olimpijski kviz znanja (konačno nešto gdje smo smjeli sjediti). Dvije ekipe od po osam članova odgovarale su na pitanja o Olimpijskim igrama i uspjesima hrvatskih sportaša na Olimpijskim igrama. Pobjednici kviza osvojio je vrlo vrijedne nagrade a to su pošteda odgovaranja u prvom tjednu listopada te oslobođenje drugog trčanja za ocjenu na nastavi Tjelesne i zdravstvene kulture.

Pobjednici kviza su sljedeći učenici u upamtite ih: Iva Fanjek, Katja Belanek, Karla Ivka, Niki Zorić, Marta Bosanac, Lana Perinac, Marin Gašljević i Luka Krčelić.