Iva Fanjek u Švicarskoj

Autor: Gorana Simić Vinski, 23. 9. 2019.

Već smo naučeni na odlične uspjehe naše Ive ali je ovo izniman uspjeh - sudjelovanje na Europskom natjecanju.

Učenica naše škole Iva Fanjek sa svojom mentoricom Maricom Car-Mihalić sudjelovala je u Švicarskom gradu Genevi od 12. do 15. rujna 2019.g. na Europskom prvenstvu "Sigurno u prometu" (EUROPEAN TRAFFIC EDUCATION CONTEST).

Republiku Hrvatsku predstavljala je ekipa HAK-a (Hrvatskog auto kluba) s dvije djevojčice i dva dječaka u dobi od 9 do 12 godina. Uz našu Ivu (OŠ Mahično, Karlovačka županija) natjecateljsku ekipu činili su i Gabriela Krobot (OŠ Vinica), Mihael Šeb (OŠ Sveti Križ Začretje) i Jura Vrhovski (OŠ Gustav Krklec Zagreb).

Da je nošenje kacige jedan od najvažnijih elemenata sigurnosti vožnje bicikla potvrđuje i natjecateljska kategorija najbolje kreirana kaciga, gdje je svaka ekipa imala zadatak kreirati svoju kacigu. U toj kategoriji za maštovitost i kreativnost kaciga naših učenika koju su izradili kao MINION-a, osvojila je 1. mjesto i glavnu nagradu.

U kategoriji poznavanja prometnih pravila i znakova te sigurne vožnja bicikla hrvatska ekipa osvojila je 13. mjesto od 22. nacije što je izniman uspjeh naših učenika. Ovaj veliki uspjeh plod marljivog rada učenika i njihovih mentora.