Dani zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Renata Sambol, 18. 10. 2019.

Mjesec listopad je mjesec zahvalnosti za plodove zemlje. Danas, 18.listopada,  učenici  razredne nastave zahvalili su  Majci Zemlji za sve blagodati koje nam je podarila.

Kolače, torte i razne slastice koje su djeca napravila uz pomoć roditelja, blagoslovio je župnik župe Pohoda Blažene Djevice Marije, Mahično, Nikola Sanjković.

Dane zahvalnosti za plodove zemlje obilježavamo svake godine tijekom listopada.  Uz molitvu, blagoslov i blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima i darovima zemlje  kao  i uspjesima tijekom godine.

Ove godine posebno su bili vrijedni prvašići  čije vrijedne i spretne ručice su mijesile kolače sa svojom učiteljicom Katarinom Kranjčec.