Dan sjećanja na Vukovar

Autor: Vlatka Mihalić, 19. 11. 2019.

U ponedjeljak, dana 18. studenoga 2019., učenici naše škole obilježili su dan sjećanja na žrtvu Vukovar prigodnim programom i paljenjem svijeća uz cestu ispred škole.

Učenici osmog razreda su na dostojanstven način odali počast svim žrtvama, ali i poslali poruku mira uz stihove pjesama posvećenih Vukovaru te „Priču o gradu“ Siniše Glavaševića. Pripremili su prigodnu prezentaciju kojom su predstavili viđeno tijekom posjeta Vukovaru prije mjesec dana te rekli nekoliko riječi o memorijalnim lokacijama i mjestima sjećanja koja su posjetili.

Uz poruku „Da se ne zaboravi!“ i paljenje lampiona odali su počast svima koji su svoje živote dali za obranu Hrvatske u Domovinskom ratu.