Večer matematike u razrednoj nastavi

Autor: Renata Sambol, 5. 12. 2019.

Večeras smo po prvi puta organizirali  Večer matematike u razrednoj nastavi.

Večer matematike skup je interaktivnih radionica u kojima sudjeluju učenici, njihovi roditelji i učitelji. Željeli smo  kroz druženje roditelja i učenika potaknuti izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici, a svrha im je  popularizacija matematike te poticanje učenika za nastavak matematičkog obrazovanja. Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu – zabavnu stranu matematike.

Često puta nismo svjesni svoga „matematičkog“ talenta koji nam pomaže u rješavanju svakodnevnih  životnih situacija.

Učenici su se okušali u različitim matematičkim igrama; od onih svima nama poznatih kao što su Čovječe,ne ljuti se i Mlin do sasvim novih zadataka.

U rješavanju matematičkih izazova učenicima su se pridružili i njihovi roditelji što nas je posebno razveselilo.

Učenici su  Večer matematike ocijenili odličnim ocjenama uz želje da ponove druženje uz zabavnu matematiku.