6. međunarodni likovni natječaj "Slavini mladi akvarelisti"
Autor: Katarina Kranjčec, 7. 6. 2020.

Osnovna škola “Slava Raškaj” provela je šesti natječaj “Slavini mladi akvarelisti” na kojem je sudjelovalo 27 škola, a ukupno je pristiglo 179 radova učenika. Nakon pregleda svih radova povjerenstvo je izabralo nagrađene radove, kao i one pohvaljene.

Među radovima učenika razredne nastave, prvu nagradu osvojio je rad učenice Irine Rusavljević iz prvog razreda Područne škole Vukmanićki Cerovac (OŠ Turanj) čija je mentorica Ana Prepolec Padežanin. Druga nagrada pripala je učenici četvrtog razreda OŠ Švrača Valeriji Pavlačić Ilijanić i mentorici Matei Mihalić. Učenik Područne škole Bukovlje (OŠ Generalski Stol) Jakov Stojković iz prvog razreda pod vodstvom mentorice Snježane Trgovčić osvojio je treću nagradu.

Pohvaljeni su Lucija Kralj, učenica trećeg razreda OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj (PŠ Vivodina) čija je mentorica Tihana Furjanić, učenica Ema Lipošćak iz četvrtog razreda OŠ Generalski Stol, mentorica Ivančica Mlinac, učenik Jan Salopek, iz prvog razreda OŠ Mahično i mentorica Katarina Kranjčec, učenica trećeg razreda Ana Marija Šiljac iz OŠ „Slava Raškaj“ Ozalj (PŠ Mali Erjavec) i njena mentorica Gordana Marković Lukunić, Lorena Špehar, učenica trećeg razreda OŠ Švarča sa svojom mentoricom Ivom Sertić, učenik Marko Topić iz prvog razreda OŠ Turanj (PŠ Vukmanićki Cerovac), mentorica: Ana Prepolec Padežanin i Karla Trgovčić, učenica četvrtog razreda OŠ Barilović s mentoricom Ankom Grman.

Posebno smo ponosni jer se i ove godine među pohvaljenim radovima našao i rad našeg učenika Jana. Čestitke Janu na ostvarenom uspjehu!