Što povezuje plišance, kazališne predstave, klizanje i more?

Autor: Autorizirani korisnik iz druge škole , 5. 10. 2020.

Ne biste nikada pogodili odgovor: Animafest i epidemija Covida-19! wink Organizatori ovogodišnjega Festivala omogućili su mrežno prikazivanje dijela programa, a mi nismo propustili priliku da pogledamo najbolje od animiranih filmova u ovoj godini.

(Logo preuzet sa službene stranice Animafesta)

Kažu da fotografija ima snagu tisuću riječi, no ipak ne mogu dočarati koliko su klinci sa svojim učiteljicama (i školskom knjižničarkom) uživali u projekcijama, njihov glasni smijeh i široke osmijehe.

Četvrtaši, kao medijski najosvještenija skupina u razrednoj nastavi, izjavili su kako ih se posebno dojmio film "Mare Monstrum" zbog reciklaže u prikazu likova i scene, dok ih je rasplet u filmu "Sedam kozlića" vrlo iznenadio.

Još jednom zahvaljujemo organizatorima ovogodišnjega Animafesta. Manjim školama (kao što je naša) izvan gradskih središta, a time i na margini kulturnih (i inih) događanja, puno znači kada učenici mogu biti dio suvremene kulturne zajednice. Uživali smo, ali i ponovili vrlo važnu lekciju: Nije svako zlo za zlo!