Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za šk.god. 2021./22. za Matičnu školu preuzmite ovdje

Popis udžbenika i drugih obrazovnih materijala za šk .god. 2021./22. za Područnu školu preuzmite ovdje

Raspored informacija i roditeljskih sastanaka

Priloženi dokumenti:
ES Newsletter 8 EN pp5 cro.pdf

GLOBE

Priloženi dokumenti:
Drzavna Smotra i.docx

Župa Mahično

Stranice o Župi koje su napravili
učenici OŠ Mahično

Luka Lukežić prvi na državnom iz elektronike
Autor: Marica Car-Mihalić, 30. 10. 2020.

Na državnom natjecanju Mladi tehničari, za šk.god. 2019./2020., Luka Lukežić je u u kategoriji elektronike osvojio prvo mjesto. Time je ponovio prošlogodišnji uspjeh kada je bio prvi u strojarskim konstrukcijama. Tema državnog natjecanja u svim kategorijama bila je igračka. Lukina igračka zove se Zasvijetli znanje. Sastoji se od elektroničkog sklopa s integriranim krugom NE555 u monostabilnom načinu rada i dvije igre Simboli elektroničkih elemenata i Promet. Igračka se može nadopunjavati igrama po želji i može služiti za ponavljanje gradiva ili za igranje u slobodno vrijeme. Lukina mentorica je Marica Car-Mihalić.

Pravila igre Zasvijetli znanje su:

Igrač pritisne tipkalo i dok svjetlo svijetli treba izvaditi rukom, kroz otvor kocke, nekoliko kartica sa simbolima elektroničkih elemenata i brzo ih posložiti ispod njihovog imena u tablici. Kad se svjetlo ugasi neposložene kartice se vraćaju u kocku.

Zatim drugi igrač pritisne tipkalo i pali svjetlo, vadi kartice iz kocke, slaže ih u svoj okvir s tablicom naziva elektroničkih elemenata i tako svaki igrač.

Pobjednik je onaj igrač tko prvi točno posloži sve kartice. Učitelj može provjeriti točnost.

Igrači između sebe odrede redosljed igranja, napr. pomoću par-nepar ili izvlačenjem brojeva, slamki i sl.