40. Smotra dječjeg kajkavskog pjesništva

Autor: Jasmina Štefan, 4. 11. 2020.

Uspjeh našim mladih pjesnika na 40. jubilarnoj Smotri  dječjeg kajkavskog pjesništa Dragutin Domjanić u Svetom Ivanu Zelini.

Učenici naše škole u lipnju 2020. godine prijavili su svoje radove za 40. smotru dječjeg kajkavskog pjesništva.

Prema ocjeni stručnog povjerenstva na čelu s prof. Ivom Kalinskim pjesma "V moji hiži" Mihaela Mrzljak , učenika 4.razreda i pjesma „ Deda je svašta pojil, a veli da samo škrnga“ Franka Seljana, učenika 8. razreda odabrane su zajedno s još 52 rada za objavu u zbirci pjesama održane smotre. Mentorice učenicima bile su Jasmina Štefan i Nikolina Nikolić.

Odabrane pjesme ilustrirali su učenici 3. razreda: Jan Salopek, Ena Bukovšek i Kristijan Vuković, a njihova mentorica bila je učiteljica Katarina Kranjčec.

Na natječaj smotre  prijavljene su ukupno 54 škole s  224 autora te 74 mentorice.

Ukupno je ocjenjivano  257   kajkavskih pjesama.

Jedini predstavnici Karlovačke županije ove godine  bili su učenici  naše škole koji su svojim radovima ostvarili izniman uspjeh.