Lampioni za Vukovar

Autor: Renata Sambol, 17. 11. 2020.

Danas  su učenici razredne nastave  obilježili Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Već od prvog razreda učenici naše škole uče o  hrvatskoj prošlosti kroz razne edukativne materijale .Malo stariji učenici kao što su trećaši i četvrtaši i sami istražuju  i proučavaju našu  prošlost.Oni malo manji   samo slušaju i  pričaju o svojim dojmovima,ali zasigurno ćemo i u njima potaknuti  znatiželju   za istraživanjem kako bi  naučili  cijeniti  žrtve koje su hrvatski branitelji dali za slobodu Domovine.

Učenici i učiteljice razredne nastave su zapalili lampione  pod prozorima svojih učionica i pomolili se za  sve  stradalnike Domovinskog rata.