Valentinovo i 100. dan škole se vole
Autor: Katarina Kranjčec, 14. 2. 2022.

Učenici razredne nastave danas su uz Valentinovo obilježili i STOTI dan nastave.

Nije to mala stvar, 100 dana ići u školu. Kakve su sve aktivnosti za njih pripremile njihove učiteljice pročitajte i pogledajte u nastavku.

Ići čak 100 dana u školu nije mala stvar, dobro to znaju učenici prvog razreda. Mnogo su toga već naučili, a današnji dan proveli su vrlo aktivno.

Prva aktivnost učenicima bila je obojati po 10 srca različitim bojama i tako ih ukupno obojati 100.

Kad su učenici osjetili potrebu za tjelovježbom odradili su neku od zadanih aktivnosti te vodili evidencijski listić te i tu izveli 100 vježbi.

Zamislili su se malo prvašići kako izgledaju sada, a kako će izgledati kad im bude 100 te što rade sada, a što će tada raditi.

Bez igre bi dan bio nepotpun pa su odigrali školicu, ali i složili kule od 100 oklasaka (svi znate što je to).

Kako su naučili već mnoga slova napisali su i 100 riječi u kojima je slovo A na početku, u sredini ili na kraju.

Zasladili su se sa 100 bombona, ali i napravili svoje torte od dostupnog materijla u učionici.

Kažu: "Najbolji 100. dan u školi, ikad!"

Trećašima je ovo bio već treći 100. dan u školi. Prisjećali su se kako je to bilo u 1. i 2. razredu.

Nakon što su prijateljici iz razreda čestitali imendan i otpjevali pjesmu, krenule su aktivnosti.

U školskom holu  bilo je vrlo uzbudljivo jer zadatak je bio napraviti 10 puta po 10 različitih vežbi, redom koji su učenici sami izabrali. Listiće s vježbama ažurno su ispunjavali. Dobili su i zadatak ukućane danas izazvati da i oni naprave istih ili sličnih 100 vježbi.

Nakon dobre tjelesne aktivnosti i mozak bolje radi pa su učenici razvrstavali imenice, glagole i pridjeve te pisali rečenice kojih je na kraju bilo, a koliko nego STO!

Vrijedne i spretne ručice napravile su 100 origami srca i napisale 100 poruka te ih podijelile svim učenicima i djelatnicima škole.

A, za kraj malo geometrije. Tako su podijeljeni u skupine rješavajući zadatke nacrtali ukupno 100 točaka, dužina, pravaca i polupravaca.

Kažu:" Mogli bismo tako i 101. i 102. dan!"

U četrvrtom razredu Hrvatski jezik posvetili su smišljanju 100 riječi u kojima se nalazi riječ sto ( stol, stolac, postotak, stonoga, stopalica ...), te ih zapisivali  na sličice koje simboliziraju ljubav, sreću, zadovoljstvo, vezano uz Valentinovo.

Na satu Tjelesne kulture izvodili su 10 vježbi po 10 puta.

Sat Matematike je bio u natjecateljskom duhu. Prvo su učenici sastavili 100 zadataka koje su zapisali na listiće i stavljali ih u košaricu. Zatim su se podijelili u skupine i izvlačeći listić po listić iz košarice pokušali riješiti što više zadataka.

Kažu:" Bilo je izvrsno i zanimljivo."

Zabavili su se svi i učenici i učiteljice, ponovilo se iduće godine heart