Terenska nastava "Jastrebarsko-Krašić"
Autor: Ana Sutlić, 17. 10. 2011.

Nekoliko učenika 4., 5. i 6. razreda bili su 15. listopada na terenskoj nastavi u Jastrebarskom i Krašiću.

Učenici četvrtog, petog i šestog razreda koji sudjeluju u programu "Razvoj osobnosti i poticanje kreativnog mišljenja učenika" te učenici petog i šestog razreda koji su članovi Karitativne grupe uputili su se 15. listopada na terensku nastavu "Jastrebarsko-Krašić" zajedno s učiteljicom Renatom Sambol i psihologinjom Anom Sutlić.

Najprije smo posjetili Franjevački samostan i crkvu Blažene Djevice Marije kroz koje nas je proveo gvardijan Velimir.

Nakon toga smo se kroz glavni trg uputili do muzeja grada Jastrebarsko.

Šetajući kroz Jastrebarsko došli smo i do crkve sv. Nikole gdje nas toplo dočeko velečasni Stjepan.

Dvorac Erdödy pogledali smo samo izvana i veselo se uputili kroz prostrani perivoj prema dječjem parku.

Nakon što smo se pozdravili s našim vodičem Zvjezdanom krenuli smo put Krašića gdje nas je u crkvi Presvetog Trojstva dočekao velečasni Dragutin te nam pokazao Crkvu i Spomen dom bl. Alojzija Stepinca.

Kako bi ovo naše putovanje bila prava terenska nastava učenici su dobili zadatke i pitanja gdje su pokazali koliko su danas naučili.