Listopad 2009.

Solidarnost na djelu – akcija Crvenog križa

Učenici su sakupili  oko 200 kg hrane koju smo iskoristili za školsku kuhinju ( zahvaljujemo roditeljima i pohvaljujemo sve učenike, posebno  3. razred i učenike PŠ Goršćaki)Novčanih sredstava skupljeno je 1250 kn za Gradski Crveni križ koji dio sredstava odvaja i za sufinanciranje Škole u prirodi četvrtih razreda.

Prosinac 2009.

Misijska kumstva

Od prodaje ukrasa izrađenih na radionicama  u kojima su sudjelovali učenici, učitelji i roditelji sakupili smo 2600 kn . Od tih sredstava  2200 kn namijenili smo za školarinu djevojčice Regine Wangechi iz Kenije, a ostatak  će biti spremljen za sljedeće humanitarne akcije. Zahvaljujemo svima koji su kupili ukrase  u župnoj  crkvi i na Malom Božićnom sajmu u OŠ Mahično i PŠ Goršćaki.

Dani Caritasa – Više svjetla

Priključili smo se i akciji koju je pokrenuo Caritas . Prodajom fluoroscentnih  privjesaka sakupili smo 795 kn. Sredstva su namijenjena  za potrebe u našoj Školi i u cijeloj Zagrebačkoj nadbiskupiji.

Siječanj 2010.

Pomoć bolesnom učeniku

Sredstva za poklone koje je dijelio Sveti Nikola sakupljena su dijelom od roditelja, a  drugi dio dao je župnik Nikola Sanjković . Od toga je preostalo 400 kn koje smo uplatili kao pomoć bolesnom učeniku iz OŠ Švarča.

Veljača 2010.

Više svjetla za Haiti

U tijeku je akcija za pomoć stradalima od potresa u Haitiju.