Glazbenu slušaonicu organizirala i osvrte pripremila učiteljica Ivanka Kosijer.

GLAZBENA SLUŠAONICA 6
Autor: Katarina Seljan, 14. 3. 2014.

Petar  Iljič  Čajkovski: Labuđe  jezero (1.dio)

Prema dogovoru nove grupe zainteresirane za klasičnu umjetnost,  18.veljače  održana je  aktivnost glazbena slušaonica  na kojoj su učenice gledale  video zapis navedenog  baleta.

Na  prezentaciji su bile: Lukrecija Seljan, 6.b
                                            Matea  Gašljević ,6.b
                                            Marina  Mrzljak, 6.b
                                            Lucija  Požar, 6.a

Aktivnost  organizirala i vodila učiteljica glazbene kulture  OŠ  Mahično

GLAZBENA SLUŠAONICA   3

Mladi  ljubitelji slušanja klasične glazbe, bili su 22.veljače 2013. u koncertnoj dvorani Glazbene škole Karlovac,  na još jednom koncertu  iz orguljskog ciklusa.

Na repertoaru je bila  orguljska šetnja  XIX  i  XX  stoljećem.

Vrhunska  mlada orguljašica Željka Spinčić  i  ove  je  večeri  briljirala, svirajući zahtjevna  orguljska djela.

Naši novi članovi  bili su oduševljeni izvedbom i  orguljama koje su prvi puta vidjeli  i slušali u živo.

Nakon  koncerta  ravnateljica Glazbene škole gospođa  Ljiljana  Ščedrov,   ljubazno  je  zahvalila mladim  slušateljima  što redovito dolaze na koncerte, te ih je pohvalila za uzorno praćenje i slušanje glazbe.  Učenici su pozvani da se za uspomenu slikaju sa  profesoricom i orguljašicom Željkom Spinčić.

Grupu vodila i izvješće napisala učiteljica glazbene kulture Ivanka Kosijer.

GLAZBENA SLUŠAONICA 2

Grupa glazbenih slušatelja bila je na svom drugom izletu. Posjetili smo Glazbenu školu i slušali
koncert studenata Muzičke akademije u klasi profesorice Ljerke Očić.

Na orguljama su svirali Nikola Cerovečki i Ines Matulić. Izvodili su djela skladatelja od 16. do 20
stoljeća.

Na drugoj slušaonici bile su: Korina Bence, Željka Desović, Sara Golik, Martina Štefan i Adriana
Spahić.

GLAZBENA SLUŠAONICA

U OŠ Mahično već četvrtu godinu djeluje aktivnost- glazbena slušaonica.

Grupa učenika odlazi školskim kombijem na koncerte u Glazbenu školu. Na glazbene radionice idemo u gradsku knjižnicu „ I. G. Kovačić“ u Karlovcu.

Ove školske godine prvu radionicu imali smo u knjižnici. Tema je bila IMPROVIZACIJA U GLAZBI .

Radionica je održana 17. listopada 2012. g

Radionicu je pripremila i održala prof. Danijela Čavlović

U prvoj radionici sudjelovale su: Tonka Mrzljak, Katarina Šimić, Ivona Starešinčić, Nives Miroslavić, Martina Štefan, Anamarija Štukić i Željka Desović.

"Ovo mi je prva glazbena radionica. Nisam ni pomišljala da će mi biti ovako dobro. Jako mi se
svidjela jer smo kroz igru, šalu i veselje naučili što znači improvizacija u glazbi. Najzanimljiviji dio bio
mi je prepoznavanje jestivih pomagala u plavim vrećicama. Vrijeme je jako brzo prošlo i voljela bih
ići opet."

Martina Štefan,7.r

"Na radionici mi je bilo zanimljivo i neobično. Bilo je puno smijeha i veselja. Zabavno je sjediti na podu
i svirati udaraljke."
Ivona Starešinčić,7.r

"Lijepo sam se provela. Uživala sam svirati udaraljke uz melodiju skladbe. Tonka Mrzljak,5.r

Voljela bih opet ići na sličnu radionicu. Plesali smo, pjevali, smišljali ritmove i svirali bubnjeve."

Nives Miroslavić,7.r

"Meni je bilo odlično. Vježbali smo ritmove i plesali . Ples mi je najdraži pa opet želim ići na radionicu."

Katarina Šimić,7.r

GLAZBENA SLUŠAONICA 6
Autor: Katarina Seljan, 14. 3. 2014.

Petar  Iljič  Čajkovski: Labuđe  jezero (1.dio)

Na  prezentaciji su bile: Lukrecija Seljan, 6.b
                                            Matea  Gašljević ,6.b