Obavijesti za 1.travanj 2020.
Autor: Renata Sambol, 31. 3. 2020.

GLAZBENA KULTURA

Nadam se da ste mi svi dobro. Danas prelazimo na novu pjesmu, a to je Sve su koke poludile ( udžbenik strana 56, 57 ). Pjesma potječe iz Dalmacije i šaljivog je sadržaja. Takve pjesme nazivamo pošalicama. Volite li vi više pjesme sa šaljivim, ozbiljnim ili poučnim tekstovima? Odgovor na ovo pitanje napišite  u svoju kajdanku nakon što prvo napišete naslov pjesme i što su pošalice. Kada ste sve ovo napravili pročitajte tekst pjesme i manje poznate riječi hrvatskih narječja. Uz pomoć matrice na svom CD-u pjesmu pokušajte naučiti. Svima želim puno uspjeha. Svoje snimke i dalje možete slati na moj email.

Voli vas vaša učiteljica glazbene kulture

HRVATSKI JEZIK

Dragi četvrtaši,sutra je  Dan šale ili 1.travanj ili 1.april.Dobro bi bilo dan provesti u veselom i šaljivom tonu.Zato je vaš zadatak pročitati priču "Aprilijada" i prepisati đačke šale  iz upravnog u neupravni govor u bilježnicu.Svi potrebni dokumenti vam se nalaze u priloženim dokumentima  na dnu ove obavijesti.

PRIRODA I DRUŠTVO

Istražite neke zanimljive činjenice o našem tijelu i napišite u bilježnicu barem njih 5.

Šalite se i provedite dan u smijehu jer  "smijeh je lijek za dušu i tijelo".

Evo vam još jedan zanimljiv link o ljudskom tijelu.

Lijep pozdrav!

Aprilijada,1.dio.jpg (65.75 KB)