Plan rada za utorak,14.travanj 2020.
Autor: Renata Sambol, 13. 4. 2020.

HRVATSKI JEZIK:Kratice i pokrate

MATEMATIKA:Crtanje  pravokutnika i kvadrata

TZK:Vježbe s loptom-bacanja i hvatanja lopte na različite načine

HRVATSKI JEZIK

Dragi učenici,vaš je zadatak da proučite u čitanci tekst „Natjecanje iz matematike“  pod naslovom KRATICE I POKRATE i riješite od 1. do 10.zadatka  zadatke koji se odnose na taj tekst.

Dobro bi bilo i prisjetiti se što smo već učili o kraticama i pokratama,a to možete učiniti putem prezentacije koja vam se nalazi  na dnu u priloženim dokumentima.

Idemo na geometriju,zato valja pripremiti geometrijski  pribor  i bilježnicu.

Na ovom linku vam  jedan učitelj iz nama susjedne države BIH objašnjava kako se crta. Neka vas to ne zbunjuje  jer i učenici u BIH uče kao i mi,samo u 5.razredu.

Ako vam nešto nije jasno,film možete  vratiti natrag ili ga zaustaviti ,pa i pogledati više puta.

Možete i vi pokušati nacrtati u bilježnicu zadatak koji vam zadaje učitelj iz filma.

Vaš je zadatak vježbati crtanje pravokutnika i kvadrata u udžbeniku,str.63. i radnoj bilježnici,str. 59.

TJELESNI

Predahnite između ovih dviju zadaća i vježbajte s loptom.

Ako bude sunčano vrijeme,s  loptom se družite u dvorištu.

Ako bude kiša,može se napraviti i kakva krpena loptica i s njom se družiti  u  kući .

Napomena: Ako želite,zadaće fotografirajte i pošaljite  odmah kad ih napišete  da nam se toga jako puno ne skuplja u računalu.

Lijep pozdrav!

Kratice_i_pokrate.xps (2.28 MB)