Četvrtak, 26.3.2020.
Autor: Branka Grčić, 26. 3. 2020.

Slikovni rezultat za clipart learning Dobro jutro, dobar dan! Evo nas u još jednom danu nastave na daljinu. Nadam se da pratite TV školu, a šaljem i zadatke za danas koje ćete, vjerujem, uspješno riješiti.

TZK - Osnovni oblici kretanja uz glazbu različitog ritma i tempa; Elementarna igra bez pomagala; Penjanje po švedskim ljestvama, silaženje po kosini i suprotno (prilagoditi uvjetima)

• Plesne vježbe za cijelo tijelo. Zabavi se! https://www.youtube.com/watch?v=ymigWt5TOV8&fbclid=IwAR3Y4rlGFZjSmks80ql8TOFjfae9ay3AQcGZxN9o8eBR7FqX1JtEUY91Zzw&app=desktop
  • Igraj igru skrivača s braćom ili sestrama. Broji pomoću matematičke pjesme višekratnika broja 2. (Broji: 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18 i 20.)
  • Najmanje dva puta se popni četveronoške uz stube (ako ih imaš) i na isti način se spusti. (Upute za penjanje: lijeva noga – desna ruka, desna noga – lijeva ruka.) Pazi da se ne ozlijediš! POZOR: Vježbu izvodi uz nadzor ukućana.
  • Samovrednovanje. Pokaži ukućanima palac gore ako ti se svidjela današnja nastava TZK-a ili palac dolje ako ti se nisu svidjeli današnji motorički zadaci.

HJ Pripovijedanje prema poticaju

Medino putovanje

• u pisanku napiši naslov / i datum /
  • čitanka str.111.,zadatak 8. – pročitaj zadatak, razmisli i kreni ( osmisli rečenicu, a prilikom pisanja pazi na urednost, veliko slovo, rastavljanje riječi na kraju retka)
  • ili ako vam se više sviđa može i Proljetna priča / koju je zadala učiteljica Sanjuška /

PIDProljeće

• Tijekom vikenda promotri promjene u prirodi (voćke-voćnjaci; vrtovi; njive) – uočeno zapiši u bilježnicu
  • Ponovi sadržaje o proljeću – pročitati tekst u udžbeniku str.84., promotri sliku na str.85. i odgovori (usmeno) na postavljena pitanja
  • Riješi zadatke u RB str.107.i 108. – svi zadaci

GK Mali ples ; Skarazula marazula

Dio koji se ponavlja u sve tri kitice:

…duboko se sad pokloni, pa se vješto tad okreni - učenici se poklone jedan drugome, pruže si ruke i držeći za ruke okrenu ispod ruku.

Lijeva noga, desna noga  - učenici ispruže lijevu nogu naprijed, pa desnu nogu naprijed

pleše drug uz druga svoga- uhvate se pod ruku i okreću oko osi

Hopa cupa, hopa cupa - poskakujući izmijenjaju desnu i lijevu nogu naprijed - natrag

pruži obje ruke skupa - pruže si ruke nastave poskakivanje.

Desna ruka, lijeva ruka - pljesak desnim dlanom o desni dlan para, pa pljesak lijevim dlanom o lijevi dlan para

igraju se sada skupa - pljesak s oba dlana o dlanove para.

• Zamoli sestru ili brata ili nekoga od ukućana da ti pomognu u plesu
  • Slušanje skladbe Skarazula marazula
  • Određivanje izvođača prema zadatku i slikama u udžbeniku str. 49.
  • Plesni koraci: pokušaj / tko želi /

Učenici stoje u kolu držeći se za ruke.

Prva figura: krenuti desnom nogom korak u desnu stranu, lijevom nogom korak ispred desne, desni korak i lijevom nogom zamahnut u desnu stranu.

To se sve ponovi u lijevu stranu, a zatim se sve skupa se ponovi još jednom.

Druga figura: desnom nogom korak prema naprijed, lijevu nogu pridružiti, lijevom nogom naprijed, desnu pridružiti, opet desna prema naprijed, a lijevu pridružiti i pljesak. Sve skupa se ponovi prema natrag.

• Ako želiš snimku plesa pošalji učiteljici

ENGLESKI JEZIK
Vjerujem da ste uspješno riješili zadatke od ponedjeljka i da sad već znate čitati priču o Lukeu:)

• Danas se družimo s Tobyem. Otvorite udžbenik na str. 60 i pogledajte sliku na dnu te usmeno odgovorite na pitanja:
    Where is Toby? (Under the tree;)
    Why is he sitting under the tree? (It's very hot:)
    What's he doing? (He's eating a sundae:)
    What do you need to make a sundae? (You need a banana, a mango, oranges and lemons:)
  • Poslušaj pjesmicu African Dream (Book, p 60) - najprije slušaj CD40 dok je ne naučiš izražajno čitati, a zatim CD41 dok ne naučiš pjevati uz CD. Dok pjevaš, prstima pokazuj brojeve i odglumi što više radnji iz pjesmice - miksanje, npr.:)
  • RB, str. 62, - riješi zadatak 5, sad ćeš sigurno znati dovršiti pjesmicu!

To je sve od mene dragi moji, lijepo radite i provedite vikend, a sad vam još nekoliko riječi poručuje vaša učiteljica Branka...

Nadam se da čitate svakodnevno barem 15min, kako vam je preporučila učiteljica Sanjuška.

Za kraj strip o Durici i malo zabave u Boravku.

Priča za laku noć:
Željka Horvat Vukelja na svoj osebujan način pripovijeda jednu od svojih slikopriča: „Crvić“. Uživajte, laka vam i mirna noć!

Strip_.docx (1.75 MB)
Boravak_26.03..pdf (529.04 KB)