Ponedjeljak 30.3.2020.
Autor: Branka Grčić, 30. 3. 2020.

Private School Clipart - Play School Cartoon , Free Transparent ...  Dobro jutro, dobar dan lijepi i dragi moji učenici! Nije mi lako ovako svaki dan pisati umjesto vas gledati i razgovarati s vama. Znate nedostajete mi, ljepše je kad vas gledam i slušam. Kako je vama? No, što se može za sada je "OSTANI DOMA". Evo i današnjih zadataka.

MATEMATIKA – Množenje broja 2 i dijeljenje brojem 2

Lijep pozdrav, dragi učenici!

Danas ćemo vježbati množenje broja 2 i dijeljenje brojem 2.

Ukratko ćemo ponoviti neke osnovne stvari.

1. Odgovori usmeno na pitanja:

Što je množenje? Što je dijeljenje?

Kako zovemo brojeve koje množimo?

Kako nazivamo broj koji se množenjem izračunava?

Kako zovemo broj koji se dijeli?

Kako zovemo broj kojim se dijeli?

Kako se zove broj koji se izračunava dijeljenje?

Dovrši rečenicu: Ako faktori zamijene mjesta, umnožak...

Što je višekratnik? Ponovi višekratnike broja 2 ( preskači vijaču i izgovaraj ili radi čučnjeve i izgovaraj ili skači na jednoj nozi i izgovaraj)

Što je polovina?

• Zamoli nekoga od ukućana da te sluša dok odgovaraš na pitanja; nakon toga provedite vrednovanje  svatko za sebe, usporedite ikone i porazgovarajte

smiley        indecision          sad

2. Otvori radnu bilježnicu i za vježbu riješi zadatke na stranici 33.

zbirku zadataka                  riješi zadatke na stranici 74. i 75.

Uputa roditeljima:

Provjerite točnost usmenih odgovora i rješenja zadataka u RB i z.zadataka.

Bitno je da vaše dijete shvati da je množenje uzastopno zbrajanje istih brojeva, a dijeljenje uzastopno oduzimanje istih brojeva. Tablicu množenja i dijeljenja s vremenom će usvojiti napamet, a dotad neka se služi zbrajanjem i oduzimanjem. Tempo učenja tablice napamet nije kod svakoga isti i ne treba forsirati na tome, naročito u vrijeme upoznavanja s nastavnim sadržajima.

HRVATSKI JEZIK – Ana Đokić: Sedmi rođendan i osmo proljeće

- čitanka str. 112.

• pročitaj priču polako i izražajno (ako treba i više puta)
  • riješi zadatke 1. do 22. ( zadatke 23. i 24. ako želiš)
  • u pisanku napiši naslov, ime i prezima autorice, vrsta teksta, nepoznate riječi ( ako ima, pronađi objašnjenje i zapiši)
  • složi PLAN priče ( odredi redosljed događaja, svaki zapiši kao mali naslov)

1.

2.

3.

4.

LIKOVNA KULTURA – Proljetni cvijet

• napravi proljetni cvijet prema naputku iz „Boravka“-Likovna stvaraonica
  • gotove radove slikaj i pošalji u grupu

SAT RAZREDNIKA – OSTANI DOMA!

Na Satu razrednika upoznat ćeš se s virusom koji nas je ostavio kod kuće i koji nam ne dozvoljava da se družimo, igramo, idemo u školu.

Pin on Život i stil

Upamti najvažnije:

OSTANI DOMA!

PERI RUKE!

AKO SI U ŠETNJI, IZBJEGAVAJ BLISKE KONTAKTE!

(Drži razmak od najmanje 1 metra)

Sve će proći pa i ovo, i mi ćemo ponovno zajedno sjesti u svoje klupe. Na tebi je da budeš odgovoran/odgovorna.

OSTANI ZDRAV/ZDRAVA!

PROČITAJ PRIČU O KORONAVIRUSU

ENGLESKI JEZIK

Kako ste danas, dragi učenici? How are you today? I'm sad - malo sam tužna jer sam se nadala da ćemo se sada već družiti na engleskom u našoj učionici...no samo malo, jer sam sigurna da i hoćemo, možda ne još koji tjedan, ali hoćemo:)
Jeste li vi poslušali i otpjevali pjesmicu African Dream? Nadam se da vam se svidjela:)
Danas ćete naučiti glavne obroke u danu, opet kroz jednu pjesmicu..... Pa, krenimo!

- open your book, p 60 - u zadatku 5 (CD42) čeka te pjesmica - poslušaj je i obrati posebnu pozornost na tri riječi, koje zapiši u svoju bilježnicu:
BREAKFST- doručak
LUNCH - ručak
DINNER - večera
- slušaj pjesmicu dok je ne naučiš izgovarati napamet, a onda je odrecitiraj nekome od ukućana - (ako ti je ovaj zadatak prelagan, možeš se malo poigrati i umjesto riječi BANANAS ubaciti svoje omiljeno jelo - npr....SPAGHETTI!;)

Eto, to je sve za danas, sretno!
teacher Katarina

Boravak_23.3..pdf (677.66 KB)