Utorak 14.4.2020.
Autor: Branka Grčić, 14. 4. 2020.

Home – The Department of Teaching and Learning – Dover School DistrictDobro jutro, dobar dan. Krećemo u novi tjedan nastave na daljinu. Samo hrabro i sigurno.

HRVATSKI JEZIK – IMENICE / ponavljanje

- igre: Imenice, Slovo na slovo

• Naučiti čitati priču „Ticalo i slon“ (Zoran Pongrašić) ;                         čitanka str. 185.,186.
  • Podcrtati imenice u prvom dijelu priče                                                     ( str. 185. – A sada želim biti slon.)

MATEMATIKA – DIJELJENJE BROJEM 4 / novi sadržaji

- Množenje brojem 4; Dijeljenje brojem 4

• Riješiti zadatke u udžbeniku str.56.,57.; z.zadataka str.88. / svi zadaci

PRIRODA I DRUŠTVO – MOJ ZAVIČAJ / novi sadržaji

• O zavičajima u našoj domovini učit ćeš uz pomoć učiteljice Sanjuške
  • Pročitaj tekst u udžbeniku str. 64.,65.
  • U bilježnicu zapisati naslov i datum, odgovoriti na pitanja o zavičaju ( pitanja u sivom pravokutniku u udžbeniku str.64.)
  • Riješiti zadatke u radnoj bilježnici str.93.
  • Poigrati se na poveznici https://skolazazivot.hr/rn-2-razred/

- Zavičaji – memory; Križaljka

TZK – Vježbajte s nama

Dragi učenici, evo nekoliko vježbi koje možete izvoditi u paru. Želim vam sretno i uspješno vježbanje!

1.Zeko hop
Opis vježbe: sunožno skačite naprijed-natrag. Napravite 2 serije po 15 ponavljanja.

2.Vjetrenjača

Opis vježbe: stanite u raskoračni stav, nagnite trup prema koljenima te suprotnom rukom naizmjenice dodirujte stopala. Napravite 2 serije po 10 ponavljanja.

3.Bicikl

Opis vježbe: sjednite na pod,podbočite trup laktovima,nogama radite krugove kao da vozite bicikl. Trajanje vježbe 30 sekundi.

4.Trbušnjaci u paru

Opis vježbe: legnite na leđa, stopala vam se trebaju dodirivati na podu. Podižite trup iz ležanja u sjed dok jedno drugome dodajete neki predmet (naprimjer, loptu, knjigu).

Potom se vraćate u prvobitan položaj, ali leđa u potpunosti ne dodiruju pod.

Ponovite vježbu 10 – 15 puta.

Evo još vježbi koje možete izvoditi u kući, a da pritom ponavljate engleski jezik. Sigurno će vam koristiti!

Ugodan dan, čujemo se sutra.

Kao što smo se dogovorili prošlu srijedu (8.4.) za zadaću je trebalo zapisati što više mjesnih(zavičajnih) izraza u obliku malog rječnika. Uradak treba predati do četvrtka 16.4. U nastavku je poveznica za lino - ploču na koju ćete lijepiti (slati) svoje zadaće. U gornjem desnom uglu ploče nalaze se listići različitih boja, odaberi jedan listić i na njemu zapiši svoju zadaću, ne zaboravi se potpisati (ime možeš upisati u prozorčić "Tag"). Uredno slažite listiće.