Srijeda 6.5.2020.
Autor: Branka Grčić, 5. 5. 2020.

Free may clipart 4 » Clipart Station Neki kažu: "Mjesec svibanj je najljepši mjesec."

HRVATSKI JEZIK

Počeo je svibanj. Peti mjesec u godini. Sve miriše jer biljke cvatu. Mnogi su književnici pisali o svibnju. Pročitaj jednu pjesmu o tom zanimljivom mjesecu.

• O posljednjoj rečenici razgovarat ćeš s prijateljima u četvrtak, kad se vidimo.

Pisano odgovori na pitanja u pisanku

• Otvori pisanku  - prepiši

Svibanj

je najljepši mjesec

Ivana Radić

- pjesma

- tri kitice; četiri stiha

MATEMATIKA – Dijeljenje brojem 1.Nula kao djeljenik

Lijep pozdrav, dragi učenici!

1. Napiši u bilježnicu naslov Dijeljenje brojem 1. Nula kao djeljenik. Ne zaboravi upisati današnji datum!

2. Prisjeti se pravila dijeljenja brojem 1 i 0 kao djeljenjika. Izreci pravila koja si naučio/naučila.

3. Otvori zbirku zadataka na stranici 99. i 100. i riješi zadatake.

4. U zadatcima služi se znanjem o vezi množenja i dijeljenja i o ulozi brojeva 1 i 0 u množenju i dijeljenju.

Pazi! Nula nikada ne može biti djelitelj, s nulom se ne dijeli!  Poštuj naučena pravila!

Uputa roditeljima:

1. Poštovani roditelji, molim vas, pregledajte točnost rješavanja zadataka u radnoj bilježnici. Bitno je da dijete primjenjuje naučena pravila.

TZK – Vježbajte s nama

• Danas možeš vježbati s našim sportašima u Školi na trećem ili
  • Budi ti učitelj/učiteljica i osmisli jedan sat tjelesno-zdravstvene kulture:

vježbe zagrijavanja; pripremne vježbe (vježbe razgibavanja); igre prema želji i kraj sata

VJERONAUK

Draga djeco, hvaljen Isus i Marija.

Pogledajte video lekciju:

ZADATAK:

→nacrtajte cvijet u bilježnicu i u latice napišite lijepe osobine svoje majke

ZA ONE KOJI ŽELE VIŠE:

→pronađite lijepe kamenčiće, na njih nacrtajte nešto lijepo i poklonite onima koji se brinu za vas.

Posebno se  molite Majci Mariji za sve nas, za zdravlje, za obitelj, prijatelje, a posebno za naše drage mame.

Nacrtani i pobojani cvijet pošaljite na moju mail adresu. Imate vremena do drugog tjedna.

Voli vas vaša vjeroučiteljica!

Dragi drugašići,
danas nije ENGLESKI, no samo vam želim poručiti da ću sutra i ja doći na vaš Zoom sastanaksmiley. Nisam vas jako dugo vidjela i čula, a Zoom mi se čini kao najbolji način da čujem kako ste i kako vam ide s engleskim. Ako ćete htjeti pred razredom nešto i pročitati ili odglumiti bit će mi drago čuti vas i vidjeti....a ako ne, malo ćete mi ispričati i pokazati što ste rješavali od zadataka. Veselim se virtualnom susretu s vama! .
teacher Katarina