Petak 8.5.2020.
Autor: Branka Grčić, 7. 5. 2020.

Osnovna škola Velika Mlaka - Učenički radovi - Zašto volim mamu? Majčin dan ( ne zaboravi ).

MATEMATIKA – Redosljed izvođenja računskih radnji / novi sadržaji

Lijep pozdrav, dragi učenici!

1. Napiši u bilježnicu naslov Redoslijed izvođenja računskih radnji. / datum

2. Otvori udžbenik na stranici 65. i riješi prvi zadatak. Prisjeti se da se najprije računa ono što je u zagradama!

3. Pažljivo promotri ilustraciju u 2. zadatku.

Koliko kotača ukupno imaju 6 automobila i 1 bicikl?

Znamo da svaki automobil ima 4 kotača.

To možemo izračunati množenjem 6 • 4 , ali moramo pribrojiti još 2 kotača s bicikla.

Zapisat ćemo to kao 6 • 4 + 2.

Dakle, prvo izračunamo koliko je kotača na automobilima (množenje) pa ćemo pribrojiti 2 kotača s bicikla.

6 • 4 + 2 = 24 + 2 = 26

1.množenje smo izračunali,

2.  zatim   + 2    ćemo prepisati,

3.  i na kraju  zbrojiti

Ukupno imaju 26 kotača.

4. ZAPAMTI!

Ako su u zadatku zbranjanje, oduzimanje, množenje i dijeljenje, prvo se računa množenje i dijeljenje, a zatim zbrajanje i oduzimanje!

5. Riješi 3. i 4. zadatak u udžbeniku. Prvo rješavaj množenje i dijeljenje, a zbrajanje i oduzimanje prepiši pa u drugome koraku riješi zadatak do kraja.

RAZGIBAJ SE MALO!

USTANI I PLJESNI RUKAMA 5 PUTA.

6. Riješi 5. i 6. zadatak u udžbeniku na isti način. Pročitaj pravilo u 5. zadatku i pokušaj ga zapamtiti.

7. U bilježnicu precrtaj i prepiši 2. zadatak pa ispod toga prepiši pravilo iz 5. zadatka!

8. U radnoj bilježnici riješi zadatke na 47.strani

Uputa roditeljima:

1. Poštovani roditelji, molim vas, pregledajte točnost rješavanja zadataka u udžbeniku i točnost zapisa u bilježnici.

2. Na ovome satu trebaju zapamtiti, a i primijeniti pravilo izvođenja više računskih radnji: ako su u zadatku zbranjanje, oduzimanje, množenje i dijeljenje, prvo se računa množenje i dijeljenje, a zatim zbrajanje i oduzimanje!

HRVATSKI JEZIK – Majčinske čarolije, Ivanka Borovac / novi sadržaji

- pjesma

• Pročitaj pjesmu na poveznici, u čitanju izdvoji nepoznate riječi i zapiši ih u pisanku

• Otvori pisanku, zapiši naslov i nadnevak

Majčinske čarolije

Ivanka Borovac

- pjesma​

-    ?       kitica

-     ?      stihova u kitici             / umjesto upitnika upiši točan broj

• Ispiši rimu iz pjesmice  / Rima je podudaranje(slaganje) zadnjih slogova u stihovima

krša -proleprša/ dalje nastavi sam/sama

• Riješi pitanja vezana uz pjesmu

I na kraju - nadam se da uvježbavaš pjesmu koju ćeš otpjevati majci u nedjelju, a možeš joj nešto i pokloniti. Zaviri u Boravak, u izradi iznenađenja u pomoć pozovi tatu, brata ili sestru.

Boravak_07.05..pdf (383.21 KB)
Boravak_6.05..pdf (885.25 KB)