Razredne obavijesti
18. ožujka 2020.
Autor: Daniela Orlović, 18. 3. 2020.

Zabavite se i naučite nešto novo.

HRVATSKI JEZIK

Vaš današnji zadatak je naučiti različite znakove koji se mogu naći na kraju rečenice.

U Početnici na stranama 130. i 131. prouči zadatke (ako ti je potrebna pomoć, zamoli nekog starijeg da ti jednom pročita).

Riješi zadatke uključujući i digitalne (dio tih zadataka prilažem i ovdje pa roditelji mogu isprintati ili pišite u pisanku A).

Zadano (nalazi se u priloženom dokumentu) prepiši u pisanku A (tamo gdje pišemo diktate).

LIKOVNA KULTURA

Pripremite radno mjesto za rad u tehnici kolaža. Potreban je novinski papir sa što manje fotografija, a više teksta i ljepilo za papir i papir na koji lijepite.

Raditi u tehnici kolaža znači lijepiti različite papire na drugi papir (podlogu). Prvo se lijepe veliki komadi papira, a zatim manji. Papir možemo trgati prstima ili rezati škarama. Danas ćete papir trgati prstima.

MOTIV : MAČKA

Zadatak je prstima trgati novinski papir u manjim i većim dijelovima i lijepiti ih na drugi čisti papir tako da se najprije oblikuje glava, a zatim tijelo. Da bi se naznačile prednje noge može se na tom području lijepiti papir drugačijeg izgleda od ostalih komada, primjerice dijelovi papira s deblje otisnutim slovima. Rep i uši se također mogu naglasiti na taj ili sličan način.

Slijedi crtanje crnim flomasterom. Potrebno je opcrtati nastali lik – glavu, trup, rep i uši, a zatim na glavi nacrtati brkove i njušku. Od zelenog kolaž papira mogu se izrezati oči ili docrtati flomasterom.

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA

Dobro ste se razgibali uz našeg gimnastičara Marija u Školi na 3.

Predlažem još uzeti loptu ili ako je nemate napravite krpenjaču (nekoliko starih čarapa složite u kuglu) pa s roditeljima zaigrajte nogomet ili pak samo loptu bacajte u vis.

Budite i vi na trenutak učitelji i naučite roditelje puzati kako smo mi puzali u školi (ista ruka-ista noga, suprotna ruka-suprotna noga).

Želim vam svima ugodan dan, budite vrijedni!