Razredne obavijesti
Petak, 20.3.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 20. 3. 2020.

Danas nakon Škole na Trećem nastavljamo s našim sadržajima Hrvatskog jezika, Matematike i nikako ne preskačemo Tjelesni.

HRVATSKI JEZIK

U subotu nam dolazi proljeće, a u nedjelju se obilježava Dan voda, a vode i čista priroda su nam prijeko potrebne.

Proljetna zdravica-SLIKOPRIČA, Čitančica strana 44.

Pročitaj ovu vrlo zanimljivu slikopriču.

U pisanku A napiši naslov priče.

Usmeno odgovori na pitanja:

O kojem godišnjem dobu govori priča? Znate li što je zdravica? Tko se najviše veseli proljetnoj kiši? Što je rekao crveni cvijet ugledavši prvu kišnu glistu? Što je rekao plavi cvijet? Što je rekao crveni tulipan? Tko je opomenuo cvijeće? Što voli vrtni patuljak? Kakvo je cvijeće iz ove priče? Kako se ponaša netko tko je ohol?

Jako je važno ostaviti prirodu onakvu kakvu je zateknemo. Zabranjeno je vaditi iz zemlje i brati proljetnice te ostavljati smeće u prirodi.

Domaća zadaća: Naučiti čitati slikopriču Proljetna zdravica. Svakako prošeći do neke rijeke u svojoj blizini.

Kreativni zadatak: Napiši i nacrtaj i ti svoju slikopriču, neka ti motivacija bude proljetna šetnja do obližnje rijeke.

Priloženo uz ovu vijest nalazi se i prezentacija, pogledajte je.

Ako imaš uzmi kocke i složi ih kao na slici u udžbeniku na strani 44.

Riješi zadatke na strani 44. i 45. Riješi i digitalni test.

Kad riješiš sve zadatke izaberi jednu bojicu: zelenu, žutu ili crvenu i nacrtaj na dnu 45. strane lice koje će izraziti kako si usvojio/usvojila ovo gradivo. ZELENA boja -izvrsno, sve ti je jasno, ŽUTA boja- još moraš malo vježbati, CRVENA boja- moraš još puno vježbati i učiti.

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA

Pozovi i obitelj, vježbajte zajedno vani u prirodi, na poveznici pronađi vježbe koje će ti pomoći savladati proljetni umor.

Svi ste bili sjajni ovaj tjedan, BRAVO! Odmorite se preko vikenda i u ponedjeljak nastavljamo.

SRETAN VAM PRVI DAN PROLJEĆA!

DODATAK: Školska knjiga odlučila je darovati svima pristup Smibu i Modroj lasti za mjesec ožujak, prlistajte ih, pročitajte, uživajte.

Znamenke.pptx (320.11 KB)