Razredne obavijesti
Četvrtak, 26.3.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 26. 3. 2020.

Pred nama je još jedan dan nastave na daljinu, družimo se i s teacher Sanjom.

Dobar dan svima, velikima i malima!

HRVATSKI JEZIK

Pročitajte pjesmu Visibabe na 37. strani u vašoj čitančici. Pogledajte i prezentacije koje se nalaze uz pjesmu u digitalnom udžbeniku.

Pitanja za usmenu interpretaciju:

O čemu pjesma govori? Što je naraslo uz potok? Zašto pjesnik uspoređuje visibabe sa zvonom? Opiši visibabu. Gdje su nikle visibabe?

Riječi koje se rimuju u prvoj kitici su ZVONI- RONI. Pronađite sami još neke riječi koje se rimuju (nalaze se na kraju retka).

U pisanku A zapišite:

VISIBABA

IVO KOZARČANIN

VISIBABE SU VIJESNICI PROLJEĆA.

Naučite pjesmu izražajno čitati, ako vas roditelji mogu snimiti pošaljite mi snimku vašeg čitanja.

Na poveznici se nalazi nekoliko zadataka za vas, odgovorite na njih, a meni će stići vaši odgovori. U zadnjem zadatku možete napisati što želite.

Za zabavu i učenje:

PRIRODA I DRUŠTVO

Uz učiteljicu Đurđu ponovili ste puno toga što ste već znali, ali i naučili sigurno nešto novo.

Usmeno još odgovorite na pitanja:

Kako se odijevamo kada je vrijeme toplije?

Usporedi jaknu koju sada odijevaš s onom što si odijevao/odijevala tijekom zime (iako možda još uvijek nosiš zimsku jaknu, malo nas je snijeg iznenadio).

Što obuvamo tijekom proljeća, a što smo obuvali tijekom zime? Kada pada kiša, ljudi nose kabanice, kišobrane i gumene čizme.

Što djeca rade tijekom proljeća? Što odrasli rade?

Razgovarajte s braćom i sestrama ili odraslima o igrama u prirodi, parku i dvorištu (preskakanje užeta, vožnja biciklom, igranje nogometa, šetnja prirodom…) te nikako ne zaboravite da su proljetnice ukras prirode i da ih ne beremo!

Razmisli kako možeš dati svoj doprinos za uređenje vrta ili dvorišta.

U pisanku zapiši:

PROLJEĆE – UTJECAJ NA ŽIVOT

VRIJEME JE TOPLIJE.

LJUDI SE LAGANIJE ODIJEVAJU.

DJECA I ODRASLI SVE ČEŠĆE BORAVE U PRIRODI.

UREĐUJE SE OKOLIŠ.

• U listićima koje sam vam dala zadnji dan u školi ima jedan s tablicama o praćenju vremena tijekom jednog tjedna. Ako to još niste napravili, sada možete pokušati predvidjeti vrijeme za idući tjedan, a zatim i pratiti kako će zaista biti.

Danas ste s učiteljicom Đurđom učili zbrajati. Kako vam je išlo?

Mi ćemo se još pozabaviti našim udžbenikom pa za danas riješite zadatke na 48. i 49. strani.

• Oni koji žele više mogu slobodno riješiti zadatke na 58. i 59. strani.

ENGLESKI JEZIK

Dragi moji prvašići,

vaši zadaci su:

1. Riješiti 2. i 3. zadatak u radnoj bilježnici na 55. stranici. U 3. zadatku pitanja iz oblačića pitaj roditelje ili braću i sestre .
  2. Riješiti Stickers page (58. i 59. stranica u radnoj bilježnici).

Naljepnice su na kraju radne bilježnice, a „teacher“ će biti netko od ukućana.

Budite zdravi i veseli!Puno vas pozdravlja teacher Sanja smiley