Razredne obavijesti
Petak, 3.4.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 3. 4. 2020.

Dragi MOJI, još jedan tjedan se bliži kraju, ostajte mi zdravi i veseli.

HRVATSKI JEZIK

Vrijedni moji i danas ponavljamo i vježbamo pisati slova Đ i DŽ. Riješite zadatke u početnici na 118. i 119. strani.

Zadatke s listića riješite usmeno.

U pisanku napišite DIKTAT i zapišite rečenice koje čujete u priloženom linku.

MATEMATIKA

Marljivo zbrajajte i oduzimajte kako bi pri povratku u školu bili što brži i točniji u računanju. Riješite zadatke na 63. strani.

Nastavljamo s IZAZOVOM! Zapišite zadane zadatke u bilježnicu i kad ste spremni provjeriti svoju brzinu u računanju roditelji neka uključe štopericu. Rezultat zapišite ispod riješenih zadataka.

3 + 7 =          5 + 4 =            1 + 6 =           4 + 2 =            2 + 2 =

8 – 3 =          6 – 2 =            5 – 4 =           7 – 1 =            4 – 4 =

• Kad se u nedjelju čujemo i vidimo svatko će pročitati svoje vremenske rezultate.

VJERONAUK

ISUSOVA SMRT I USKRSNUĆE

Djeco, svi mi ponekad imamo tužne situacije u životu. Pokušajte se sjetiti neke  situacije koja  vas je ražalostila.

Danas ćemo učiti o najbolnijem, najtužnijem i najtežem dijelu Isusova života.

Nakon posljednje večere Isus se je molio u Maslinskom vrtu. Juda, Isusov prijatelj, dovodi vojnike i poljubi Isusa. To je bio znak vojnicima da je to Isus i da ga trebaju uhititi.  Isusa su lažno optužili i predali Ponciju Pilatu. Poncije Pilat osudio ga je na smrt.

Isus je razapet na križu. Umire na križu.

Isusa su pokopali u grob isklesan u stijeni i zatvorili ga velikim kamenom.

Pogledajte crtani film i pokušajte ponoviti kako je Isus umro i gdje je pokopan.

ZADATAK:

U bilježnicu nacrtajte križ. Ispod križa nacrtajte srce u koje ćete upisati svoju tugu ili teškoću (npr. nepravda, svađa sa prijateljima, svađa sa roditeljima, samoća, lijenost u učenju ili pisanju zadaće…). No, Isus i nama želi oprostiti naše male grijehe da bismo čista srca dočekali Uskrs.

Draga djeco! Isus je umro. Ali to nije kraj. U nedjelju, rano ujutro, nešto se dogodilo! Žene su došle na Isusov grob, ali on je bio otvoren i prazan. Anđeo se ukazao ženama i rekao da Isus nije ovdje, da je uskrsnuo.

Pogledajte crtani film. Uživajte!

ZADATAK:

Nacrtati prazan Isusov grob, pokraj groba veliki kamen. Na kamenu nacrtajte anđela kako govori: ISUS JE USKRSNUO!

Draga djeco crtane filmove možete pogledati i nekoliko puta. Vremena imate do srijede.

Ovu nedjelju je Cvjetnica. Ujutro napunite mali lavorić sa vodom i neka vam roditelji ili bake i djedovi naberu cvijeća čije latice stavite u lavorić i time se umijte.

Ponovite što znate o Cvjetnici.

Svete mise možete pratiti i uživo. Obavijesti imate na stranicama Bitno.net.

Neka vas sve Bog blagoslovi!

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA

Nakon vježbe i razgibavanja s Darijem, zaigrajte i sljedeću igru:

Iskoristite ovo divno proljetno vrijeme za boravak na zraku i suncu, voli vas vaša učiteljica heart