Razredne obavijesti
Četvrtak, 16.4.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 15. 4. 2020.

Vožnjaaaaa!

PRIRODA I DRUŠTVO

U prilozima potražite i otvorite prezentaciju. Rješavajući zadatak na prvom slajdu otkrit ćete o čemu danas učimo.

Otvorite svoje udžbenike na 111. i 112. strani, pročitajte što piše i dobro proučite sličice.

Usmeno odgovorite na sljedeća pitanja.

Tko sve može voziti bicikl? Tko sve vozi bicikl u tvojoj obitelji? Kako se zove dio prometnice namijenjen biciklistima? Gdje najviše voliš voziti bicikl? (biciklistička staza, dvorište, šuma...)

Zaključuju da je bicikl prijevozno sredstvo koje mogu voziti djeca, a i odrasli. Naglašavamo da je najsigurnija vožnja po biciklističkoj stazi i da djeca ne smiju voziti bicikl bez pratnje odrasle osobe po prometnicama (ulicama i cestama).

Jeste li vidjeli kako izgleda oprema bicikliste? Opisuju svoju biciklističku opremu ukoliko ju imaju.

U pisanku zapišite

VOZIM BICIKL

BICIKL VOZI U PRATNJI ODRASLE OSOBE.

VOZI PO BICIKLISTIČKOJ STAZI.

TIJEKOM VOŽNJE KORISTI SIGURNOSNE SIGNALE.

Riješite zadatke u radnoj bilježnici na 52. i 53. strani.

• Molim roditelje da fotografiraju tablice s podatcima o gustoći prometa (zadatak zadan na prošlom satu) i pošalju mi na Viber.

KREATIVNI ZADATAK ZA ONE KOJI ŽELE VIŠE (nagrađujem bilješkom u e-dnevniku 😊, potrebno je fotografirati i poslati mi na Viber).

HRAVTSKI JEZIK

Nastavljamo dalje s biciklom. Poslušajte priču, pratite i crteže.

Nakon što ste poslušali i pogledali ilustracije u ovoj zanimljivoj slikovnici u svoje pisanke A napišite naslov te ime i prezime autorice. Pišite velikim i malim slovima. Pazite što smo učili kada se piše veliko početno slovo. Ispod toga napišite jeste li vi hrabri ili ipak niste i zašto to mislite.

MATEMATIKA

Kako nam je današnja tema bicikl u svoje ćete pisanke zapisati i riješiti zadatke.

1. 11 UČENIKA 1.a RAZREDA U ŠKOLU JE DOŠLO BICIKLIMA. 7 UČENIKA 1.b RAZREDA U ŠKOLU JE DOŠLO BICIKLIMA. KOLIKO JE UKUPNO UČENIKA 1. RAZREDA U ŠKOLU DOŠLO BICIKLIMA?
  2. 3 UČENIKA NISU IMALA KACIGU TE IH JE UČITELJICA KUĆI POSLALA PJEŠKE. KOLIKO SE UČENIKA KUĆI VRATILO BICIKLIMA?
  3. USPOREDI- IZ KOJEG JE RAZREDA VIŠE UČENIKA U ŠKOLU DOŠLO BICIKLIMA?

IZAZOV!

7 + 2 =              3 + 4 =          9 + 0 =          1 + 9 =            2 + 6 =

7 – 7 =              5 - 4 =          8 – 8 =           10 – 9 =         3 – 1 =

Zadatke i izazov fotografirati i poslati na Viber.

Još malo za vježbu

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA

Znam da danas nemamo TZK, ali mijenjam raspored. Sutra će biti Sat razrednika.

Zadatak za današnji TZK je izvaditi bicikl. Složiti na dvorištu poligon (umjesto čunjeva poslužiti vam mogu i cipele ili čizme). Staviti kacigu na glavu i vježbati vožnju na zadanom poligonu.

Uživajte! Dodatni zadatak je prilikom vožnje pjevati pjesmu Semafor 😊

ENGLESKI JEZIK

Dragi moji đaci prvaci,

vaš današnji zadatak je riješiti 7. zadatak iz udžbenika na 49. str. – U pisanke trebate nacrtati HAB i obojati ga u vama tri najdraže boje. Nakon toga prepišite pjesmicu i na prazne crte upišite nazive za one boje koje ste koristili u bojanju balona.

Sretno!

Puno pozdrava od teacher Sanje!

VOZIM_BICIKL.pptx (2.98 MB)