Razredne obavijesti
Ponedjeljak, 4.5.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 3. 5. 2020.

Još jedan tjedan nastave na daljinu je pred nama, pogledajte što sam pripremila za vas.

Pročitala sam vaše odgovore koje ste mi napisali u upitniku na kraju tjedna. Nadam se da vam ovaj tjedan neće biti previše zadataka koje trebate odraditi. Moram vas podsjetiti da su ovo zadatci koje bismo rješavali u školi i vi vježbali kod kuće pa mislim da ih ipak nema previše. Ipak ste sad već pri kraju prvog razreda pa je i zadataka i pisanja više.

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA

Pohvaljujem sve koji su odradili i snimili poligon. One koji to još nisu napravili potičem da se potrude i odrade taj zadatak.

Današnji zadatak je odraditi ponovno poligon. Poligon može biti isti ili sličan, bitno je da se krećete i budete aktivni.

MATEMATIKA

Već smo mnogo zadataka riješili i puno ste toga naučili u matematici, postali ste brži u računanju.

Današnji zadatak je naučiti zbrajati preko desetice (8+3). U usvajanju novog gradiva pomoći će vam video. Pažljivo slušajte i pratite upute. Trebat će vam bilježnica i olovka i vaša računska gusjenica.

Nakon što ste proučili video i zapisali u bilježnice što je trebalo riješite zadatke na 70.i 71. strani u vašim udžbenicima. (Na 71. strani u 5. zadatku ima jedna pogreška. Pogrešno je napisan prvi pribrojnik u drugom zadatku, izbrojite koliko je perlica odvojeno crtom i olovkom ispravite pogrešku.)

HRVATSKI JEZIK

Razmislite malo i usmeno odgovorite na pitanja:

Koje ste igre igrali u vrtiću/igraonici? Koje igre su vam sada najzanimljivije? S kime se najčešće igrate? Kako se ponašate za vrijeme igre?

Otvorite Čitančicu na 55. str.

Promotrite slike. U slikama se krije priča, a takve priče u slikama zovemo STRIP.

PRIČA (kada se govore ili pišu rečenice o nekim likovima i događajima).

Usmeno ispričajte:

Tko su likovi u ovoj priči? Pokušajte smisliti ime dječaku i djevojčici.

Što rade dječak i djevojčica na prvom crtežu? Kako se osjećaju? Po čemu to zaključujete?

Tko je dotrčao do djece? Tko se razveselio mačiću?

Što je učinila djevojčica? Što se dogodilo dječaku? Kako se dječak osjećao?

U svoje pisanke A napišite

STRIP

1. Igra na klackalici.

2. Dolazak mačića.

3. Dječak pada s klackalice.

Smislite naslov ovom stripu i svojim riječima ispričajte, a potom u pisanku A napišite priču koja se krije u ovom stripu.

ZA ONE KOJI ŽELE VIŠE:

Stripovi mogu biti s više ili manje teksta, često su napisani neki izrazi koji oponašaju neobične zvukove. Mogu biti u boji i crno bijeli. Mogu biti dulji i kraći. Mogu biti i u nastavcima (često u dječjim časopisima). Uvijek su zanimljivi laugh. Uživajte u čitanju!

Ako želite nacrtajte i napišite svoj strip.

GLAZBENA KULTURA

Znate li da je u nedjelju Majčin dan?

Zato ćemo danas naučiti pjesmu Čestitka majčici. U vašim se udžbenicima nalazi na 62. i 63. strani.

U digitalnom udžbeniku klikom na „noticu“ reproducirajte si zvučni zapis. Svaki dan do nedjelje ponovite pjesmu nekoliko puta i naučite je pjevati.

U udžbeniku slobodno nacrtajte stručak/buket cvijeća za vaše mame, one to zaslužuju heart

Današnje zadaće nije potrebno slati.