Razredne obavijesti
Ponedjeljak, 23. 3. 2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 22. 3. 2020.

Dragi MOJI, nadam se da ste svi dobro i spremni za nove radne pobjede.

Eto nas u novom nastavnom tjednu i radu na daljinu pa krenimo...

TJELESNA I ZDRASTVENA KULTURA

Dobro se razgibajte:

1. Vežba- kompleksna vježba
  2. Glava i vrat
  3. Ruke
  4. Struk, kukovi
  5. Noge

Nađite dovoljno prostora i napravite 5 koluta naprijed (pazite da ne pogodite neku teglu s cvijećem 😊).

Uzmite manju loptu ili krpenjaču te je bacajte uvis i ulovite, ponovite više puta (ovaj puta pazite na luster 😊).

Kako se osjećate? Na koju boju stavljate dlan (zelena, žuta ili crvena)?

MATEMATIKA

Pratili ste Školu na Trećem i ponovili kako se služiti piktogramima i jednostavnim tablicama.

Osmislite sami nekoliko zadataka i napišite ih u bilježnicu.

Za one koji žele više u privitku su još dva zadatka.

HRVATSKI JEZIK

Danas je pred nama novo slovo! Koje? NJ, tako je! Znam da ste sretni. Koje je slovo NJ po redu u abecedi? Koliko još slova trebamo naučiti pisati?

Otvorite svoje POČETNICE na 110. strani.

Što vidite na crtežu? Volite li se vi njihati? Imate li svoju njihaljku u dvorištu?

Imenujte što vidite na crtežu u drugom zadatku. Podignite ruke iznad glave i pljeskanjem označite gdje se u tim riječima nalazi GLAS NJ. Označite znakom x u kvadratiću.

Riješite digitalne zadatke .

Pročitajte, glasno riječi i rečenice. BRAVO!

Na 111. strani napisano je veliko i malo formalno slovo NJ/nj. Pogledajte ih dobro. Što primjećujete? Da, pišu se uz pomoć već naučenih slova N i J. Zadatak neće biti težak, ali svejedno podignite ruke u zrak i napišite jedno veliko slovo NJ u zraku. Pazite, pišemo uvijek odozgo prema dolje.

Ako želite pogledajte video snimak kako pravilno napisati slovo NJ, nalazi se uz digitalni udžbenik.

Sad dobro zašiljite svoje olovke i napišite najljepše slovo NJ ikad, BRAVO! Nastavite do kraja retka. Pazite da slovo bude unutar crtovlja. Pročitajte, na glas, rečenice te i njih prepišite.

Pogledajte što ste napisali. Jeste li zadovoljni?

Pročitajte rečenice u idućem zadatku. Naučite ih izražajno čitati. Tko želi neka pročita i u kutku za čitače Bez slova nj, sada ste već svi čitači.

Odmorite malo, bili ste vrijedni.

Domaća zadaća: naučiti čitati i riješiti zadatke u pisančici A.

GLAZBENA KULTURA

U Školi na Trećem danas se učilo slovo Z, a još ćete danas naučiti pjevati pjesmu Zvončić u proljeće. Pronađite pjesmu u svojim knjigama i pustite notni zapis u digitalnom udžbeniku (kliknite na drugu notu), uživajte u pjesmi. Pratite pjesmu pokretom, svirajte svojim instrumentima.

Na 51. strani nacrtajte u zadanom prostoru Boje proljeća.

U digitalno udžbeniku poslušajte skladbu. Jeste li je već čuli? Gdje? Kako vam se sviđa?

Riješite zadatke.

Nadam se da vam nije bilo preteško i previše, voli vas vaša učiteljica.

nl-sudoku-1.docx (18.26 KB)