Razredne obavijesti
Utorak, 31.3.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 31. 3. 2020.

Jako ste svi vrijedni i sve vas pohvaljujem za marljivo izvršavanje obveza yes

PRIRODA I DRUŠTVO

Proljeće nam već naveliko pokazuje svoje lice. Jeste li primijetili kako dani postaju sve dulji, kako se mijenjaju krošnje drveća, osluhnuli pjev ptica?

Današnji zadatak je ponoviti naučeno o proljeću. Pregledajte ilustracije u udžbeniku i pročitajte ponovno tekst, riješite zadatke u radnoj bilježnici ako još niste. Na poveznici imate sve bitno o proljeću, čak i malo više od onog što trebate znati 😉. Ponovite i/ili naučite nešto novo.

Zabavite se

HRVATSKI JEZIK

Jučer ste naučili pisati slovo Đ. Vjerujem da to uopće nije bio težak zadatak za vas. Vrlo je malena razlika između slova D koje već jako dobro znadete pisati i novonaučenog slova Đ.

Današnji zadatak je riješiti zadatke na 60. i 61. strani u radnoj bilježnici, ali i naučiti čitati rečenice (plave) i tekst u kutku za čitače na 115. strani u početnici, zamolite roditelje da vas snime i pošaljite mi snimku da vas čujem. Radujem se čuti vam glasiće.

ENGLESKI JEZIK

Dragi moji prvašići,

protekli tjedan ste bili jako, jako vrijedni. Sve vas pohvaljujem!

Vaš današnji zadatak je riješiti 56. i 57. stranicu u radnoj bilježnici.

Puno vas pozdravlja teacher Sanja!

MATEMATIKA

Pripremite svoje računske gusjenice, trebat će vam. Otvorite udžbenike na 60. strani. Dobro pogledajte ilustraciju i izbrojite kockice. Koliko ima plavih, a koliko crvenih?

Napravite to isto sa svojom računskom gusjenicom, broju 10 dodajte još 3. Koliko sada imate? (13) Sada maknite ova 3 u drugoj boji. Koliko je ostalo? (10) Riješite  1. zadatak u udžbeniku.

U drugom zadatku možete uočiti vezu zbrajanja i oduzimanja, a to smo već učili. Vjerujem da svi znate riješiti i drugi zadatak. U nastavku zadatka možete sami nacrtati kružića koliko vi želite, ali ne zaboravite zapisati i račun.

Treći zadatak s brojevnom crtom riješit ćete s lakoćom, ponovno ne zaboravite napisati račun kad izbrojite koliko je puta žabica skočila kako bi stigla do svog lopoča.

U bilježnicu napišite:

ZBRAJANJE I ODUZIMANJE (10+3, 13-3)

10 + 3 = 13                 10 + 7 = 17          10 + 10 = 20

13 – 3 = 10                 17 – 7 =10            20 – 10 = 10

*Smislite i neki svoj zadatak i riješite ga uz pomoć brojevne crte. Brojevnu crtu započni s brojem 10 i završi s brojem 20.

U priloženim dokumentima naći ćete i prezentaciju, pogledajte je i riješite zadatke.

Nakon što se malo odmorite i protegnete riješite zadatke  u udžbeniku na 61. strani.

Zbrajanje_i_oduzimanje_(10+3,13-3).pptx (782.96 KB)