Ovaj mjesec: 1949

Razredne obavijesti
Srijeda, 13.5.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 12. 5. 2020.

I ove srijede malo izmjene oko rasporeda, ali već znate... Do kraja tjedna sve ću srediti.

VJERONAUK

Dobar dan, draga djeco!

Danas ćemo učiti kako smo postali djeca Božja i članovi Crkve. Zamolite roditelje da vam pokažu slike s vašeg krštenja. Pogledajte kako ste bili obučeni, kakvu ste haljinicu imali, pogledajte svoju krsnu svijeću. Pogledajte video lekciju s današnjom temom – Božje sam dijete. Puno toga će vam biti jasnije.

ZADATAK:

1. U bilježnicu napišite naslov: BOŽJE SAM DIJETE, ispod naslova, na sredini bilježnice nacrtajte crkvu (kako vam je rekla vjeroučiteljica iz video lekcije) i napišite kada ste vi Božje dijete. Slijedite upute vjeroučiteljice Ivane.
  2. Na dnu bilježnice napišite:

Crkva – vjernici

crkva – zgrada

1. Riješite u radnoj bilježnici 1. i 2. zadatak na strani 62.

Poslikajte bilježnicu sa današnjim radom i pošaljite mi na moj mail: klara.cohan@skole.hr.

Radujem se vašim fotografijama!

To su zadaci za ovaj tjedan. Imate vremena do drugom tjedna. Puno se molite, posebno našoj nebeskoj majci – Mariji.

Danas je Gospa Fatimska pa svoje molitve uputite Njoj.

HRVATSKI JEZIK

Igrokaz- književni tekst napisan za izvođenje na pozornici.

Danas ćete pročitati igrokaz Plava trava koji je napisala Jadranka Čunčić - Bandov, nalazi se u vašim Čitančicama na 59. strani.

Usmeno odgovorite na pitanja:

O čemu govori igrokaz?

Koji se likovi pojavljuju u igrokazu? Jesu li oni češće budni ili spavaju? Što sve u šumi spava? Nabroji što sve rade Patuljak i Korjenčuljak. Zašto oni to žele raditi? Koga oni svojim postupcima začuđuju?

U pisanke A napišite (pišite malim i velikim tiskanim slovima, pazite na pravilo pisanja velikog početnog slova):

PLAVA TRAVA

Jadranka Čunčić - Bandov

- igrokaz

- likovi u igrokazu: Patuljak i Korjenčuljak

*U nekoliko rečenica (barem četiri) napiši što tebe najviše čudi i zašto.

Igrokaz naučite izražajno čitati, obje uloge. Zamolite nekog od ukućana da vam pomogne u glumi jednog lika. Snimku čitanja s veseljem očekujem na Viberu.

Oni koji žele mogu napraviti i štapne lutke Patuljka i Krojenčuljka te ih oživjeti u kazalištu sjena koje ste radili.

MATEMATIKA

Pogledajte video lekciju i provjerite brzinu računanja. U tablici samoprocjene pronađite svoju trenutnu razinu znanja, ako niste zadovoljni ponovite taj dio još koji puta.

UČENJE I ZABAVA:

Dobro pazite prilikom putovanja. Po otvaranju svake nove stranice kliknite na lokot s desne strane kako biste znali što se sve na toj strani krije. Klikom na kućicu vraćate se na početak.

TJELESNA I ZDRAVSTVENA KULTURA

Danas vježbajte s vijačom. Pogledajte video i isprobajte neke nove načine preskakivanja. Zabavite se! Ako vijaču preskakujete u zatvorenom prostoru pazite na predmete oko sebe, ne želite pospremati nastali nered ;-).