Razredne obavijesti
Četvrtak,14.5.2020.
Autor: Katarina Kranjčec, 13. 5. 2020.

Novi zadatci su pred vama, učite i zabavite se.

PRIRODA I DRUŠTVO

Nadam se da dobro napredujete s istraživanjem, neke radove sam već dobila.

Kako biste ponovili koliko je zdrava prehrana važna za vaš rast i razvoj riješite zadatke u radnoj bilježnici na 45. strani.

U petak se obilježava Dan obitelji i vi ćete za svoju obitelj pripremiti zdrav i ukusan obrok. Predlažem vam dva različita recepta, izaberite onaj koji ćete u svom domu moći pripremiti.

1. RECEPT- VOĆNA SALATA

SASTOJCI: bilo koje voće (može i iz kompota) koje imate kod kuće, npr. banane, jabuke, jagode, kivi, breskve, ananas, višnje…

Voće je prije uporabe potrebno dobro oprati ili bananama ukloniti koru. Ako je voće iz kompota uzmite samo voće, nemojte pretjerati sa sokom.

Pripremite: veliku zdjelu, male zdjelice i žlice (trebat će vam za posluživanje), dasku i nož za rezanje voća.

Oprezno na dasci narežite oguljenu bananu, očišćenu jabuku, oprane jagode i drugo pripremljeno voće.

Sve zajedno stavite u veliku zdjelu i promiješajte. Nije potrebno dodavati šećer, voće ima dovoljno svog voćnog šećera (fruktoze).

Voćnu salatu razdijelite u manje zdjelice i počastite ukućane zdravim obrokom. U slast!

1. RECEPT- ZDRAVI SLADOLED

Za izradu ovog sladoleda trebat će vam blender ili štapni mikser pa ako ga nemate napravite 1. recept.

SASTOJCI: 3 velike ZAMRZNUTE banane (danas nasjeckajte na kolutiće, stavite u                                                                         vrećicu za zamrzavanje i u hladnjaču)

60 g jogurta (grči, čvrsti, sojin…)

2 žlice meda

Sve sastojke stavite u blender i miksajte do željene gustoće, odnosno dok smjesa ne postane glatka.

DODATAK: U ovaj osnovni recept možete dodati svježe jagode ili žlicu kakaa ili borovnice … U slast!

Na Lino ploču stavit ćete fotografije vaših zdravih obroka koje ste pripremili za svoju obitelj.

Na tu istu Lino ploču stavite i rezultate svog istraživačkog zadatka.

MATEMATIKA i HRVATSKI JEZIK

Matematika i Hrvatski jezik danas zajedno. U matematičku bilježnicu prepisat ćete zadatke s „kotača“. Pri pisanju koristite mala i velika tiskana slova te pazite na znakove na kraju rečenice.

Riješite zadatke i tamo gdje je potrebno napišite odgovor riječima.

*Fotografije, molim, poslati na Viber.

UČENJE I ZABAVA:

SAT RAZREDNIKA

Željka Horvat – Vukelja priča vam priču Papar i sol

ENGLESKI JEZIK

Dragi đaci prvaci,

nastavljamo s ponavljanjem.

Vaš zadatak je riješiti u udžbeniku Polly`s pages ( U kvadratiće treba staviti  kvačicu ako je to što piše ili je nacrtano točno ili x ako je netočno.)

Zadatak naziva  It`s your turn! Riješite u pisanku. Bit će urednije.

Puno vas pozdravlja teacher Sanja!