SRIJEDA,1.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 1. 4. 2020.

Dobro vam jutro dragi učenici i roditelji. Danas nam je 1.travnja ili 1.april kako ga neki nazivaju. Danas se našalite s ukućanima ali nemojte pretjerati. Svima će nam dobro doći malo smijeha i zabave u ovim danima.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK- jučer smo vježbali pisanje slova LJ i NJ. Danas dovršite zadatke na stranici 113. Pročitat ću vam pjesmicu Visibabe. Čut ćete ju ako kliknete na plavi link. Inače pjesmica se nalazi u Čitančici na stranici 37. U bilježnicu napišite naslov VISIBABA i ispod nacrtajete visibabu.

MATEMATIKA- Pokušajte za vježbu riješiti zadatke na stranici 31. u udžbeniku i ne zaboravi u donjem kutu ocijeniti sam svoje znanje. Što misliš kako si usvojio brojeve do 10, zbrajaš li i računaš tečno i znaš li rješavati zadatke riječima? Označi kvačicom ispod odgovarajućeg lica.

PRIRODA I DRUŠTVO- Iako nam je stiglo proljeće vremenske prilike zadnjih par dana izgledaju kao da još uvijek traje zima. Pogledajte kroz prozor. Kakvo je vrijeme danas?Sunčano, tako je. Kakvo još može biti vrijeme u proljeće? Oblačno, kišovito i vrlo vjetrovito kao što svaki dan vidite. Jednom riječju kažemo PROMJENJIVO. Otvorite vaš udžbenik na stranici 46, 47. Pogledajte sličice. Kako izgleda priroda na slici? Što raste, koje biljke prepoznajete, koje životinje prepoznajete, što rade? Priroda se budi, biljke pupaju i cvjetaju, rastu prvi vijesnici proljeća. To su nam visibabe,šafrani,jaglaci,ljubičice.

VISIBABE

ŠAFRANI

JAGLAC

LJUBIČICE

Životinje se bude iz zimskog sna. Dobivaju mladunce, pčele i kukci lete livadama. Ptice selice se vraćaju iz toplojih krajeva. U bilježnicu napiši:

PROLJEĆE-VREMESNKE PRILIKE

VRIJEME: pored nacrtaj sunce, oblak, oblak s kišom, vjetar.

PROLJETNICE SU BILJKE KOJE RASTU PRVE U PROLJEĆE. nacrtaj visibabu, šafran,jaglac, ljubičicu.

DAN JE DUŽI A NOĆ KRAĆA. PTICE SELICE SE VRAĆAJU. ŽIVOTINJE SE BUDE IZ ZIMSKOG SNA. DOBIVAJU I MLADE.

2.RAZRED

HRAVTSKI JEZIK- Nastavljamo s pisanjem niječnica. Slijede nam zadaci na stranici 102. i 103. U 17. zadatku pročitaj kratku priču i prepričaj ju u crtovlje znači svojim riječimatako da sve JESNE REČENICE pretvoriš u NIJEČNE. Ja ću ti započeti

NA LIVADI SE NIJE SASTALO POVELIKO DRUŠTVO. NITKO SE NIJE VESELIO....Nastavi dalje ......

MATEMATIKA- Nastavljamo u udžbeniku na stranici 48. Naslov je dijeljenje brojeva. Zapišite naslov u bilježnicu. Zamislite da baka ima 9 jabuka. Zeli ih podijeliti svojim unucima. Baka ima 3 unuka, koliko će svaki unuk dobiti jabuka?

Prepiši sa slike u bilježnicu.

PRIRODA I DRUŠTVO- Jučer smo naučili što su i koje su zdravstvene ustanove. Danas ćemo ponoviti po zadacima u radnoj bilježnici na stranici 52. i 7.zadatak na stranici 53.