Srijeda, 8.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 8. 4. 2020.

Pozdrav djeco i roditelji, evo nas na sredini Velikog tjedna.

1.RAZRED

HRVATSKI JEZIK

Pročitajte s roditeljima slikopriču Zekina košara.

MATEMATIKA- Riješi još poneki zadatak koji je zaostao u udbeniku neriješen do sad.

PRIRODA- Uskrs, pronađi u radnoj bilježnici stranicu 60. Riješi zadatke pod naslovom Uskrs.

TJELESNI- vježbaj uz trenera na televiziji.

2RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Nadam se da ste pratili učiteljicu Sanju na televiziji. O čemu je pričala? O mjesnom govoru. To je govor koji nije književni već ga koristimo kod kuće u razgovoru a razlikuje se od područja u kojem živimo. Tako za neku riječ imamo različiti naziv kod nas u okolici Karlovca i naprimjer na moru u nekom gradu. Pogledajmo još jednom sliku prezentacije.

MATEMATIKA- riješi još nešto što nisi do sada. Ima mnogo zadataka u zbirci koje nismo stigli riješiti. Svaki zadatak koji riješiš je super za ponavljanje.

PRIRODA I DRUŠTVO- Zapiši u bilježnicu naslov USKRS

Ispo pišeš dalje: Uskrs je vjerski i državni blagdan. Slavimo ga u proljeće, uvijek na nedjelju. Vrijeme prije Uskrsa zovemo Korizma. Tjedan prije Uskrsa je Veliki tjedan. Pripremamo pisanice, hranu, kolače. Hranu na Veliku subotu nosimo u crkvu na blagoslov.

Riješi zadatke u radnoj bilježnici na stranici 123.

TJELESNI- Vježbaj uz trenera na televiziji.