UTORAK, 14.4.2020.
Autor: Valentina Bukovšek, 14. 4. 2020.

Pozdrav u još jednom novom tjednu. Nadam se da ste se odmorili i lijepo proslavili Uskrs.

1. RAZRED

HRVATSKI JEZIK- Zadnje smo naučili slovo Đ. Danas ćemo riješiti u početnici stranicu 115. U radnoj bilježnici stranicu 60.

MATEMATIKA- Naučili smo brojeve do 20. Nadam se da ste upamtili kako se izgovaraju i kojim redom brojimo. Ponovite brojanje do 20 i unatrag do 10. U udžbeniku otvotrite stranicu 36. i riješite zadatke.

PRIRODA I DRUŠTVO-  Spomenuli smo i zapisali u bilježnice kako izgleda vrijeme u proljeće. Evo danas je baš pokazalo koliko može biti promjenjivo. Od jučerašnjeg sunca i visokih temperatura do današnje kiše i jakog vjetra. Otvorite udžbenike na stranici 48. i 49. Pogledajte slike. Što djeca i ljudi rade u proljeće kad dođe ljepše vrijeme?? Tako je više borave vani. Igraju se,šeću, voze bicikl. Također lijepo vrijeme nas zove i na neke radove oko kuće. Što roditelji rade?  Obrezuju voćke, šišaju živicu, kose travu,sade cvijeće i prvo povrće siju u svojim vrtovima. U bilježnice zapiši naslov

PROLJEĆE-UTJECAJ NA LJUDE

U PROLJEĆE ODIJEVAMO LAGANIJU ODJEĆU.

VIŠE BORAVIMO VANI NA SUNCU.

OBREZUJEMO VOĆKE,RADIMO U VRTU.

TJELESNI- Vježbaj uz trenera na televiziji

2. RAZRED

HRVASTKI JEZIK- Danas ponavljamo jezične sadržaje. Zalijepit ću listić sa zadacima koji možete riješiti u vaše bilježnice.

PONAVLJANJE JEZIČNIH SADRŽAJA

1. Pravilno sastavi rečenicu od zadanog niza riječi. Pazi na veliko početno slovo.

LUKOM  I  SLIKAO  ANTOM  SE  SAM  PRIJATELJIMA S

2. Pročitaj rečenicu.

Mia i Marija su najbolje prijateljice.

Treća riječ ima ___ otvornika.

Najdulja riječ u rečenici ima ___ slogova.

3.  Stavi rečenični znak na kraj svake rečenice.

Marko je pao s bicikla                                  Zašto si vozio brzo

Auuuu, boli me                                             Pazi kamen

Neću se danas moći igrati                                 Kada ćeš doći

5.  Prazne crte popuni slovima č i ć te skupovima ije i je.

Bilo je l ___po vr___me. Vozila sam se __amcem s Ivom. Dok sam ulazila u __amac, smo__ila sam __arape! Uv___k mi se to dogodi. Brzo smo se vratili ku__i. Mama je rekla da mogu dobiti upalu plu__a i da se odmah presvu__em. Za to je vr___me ona ispekla pala__inke. Bile su savršene, kao i c___li taj dan.

6. Odvoji riječi okomitom crtom. Napiši rečenicu u crtovlje.

DJEDOVAKUĆAIMAČETIRIPROZORA

MATEMATIKA- Danas krećemo s tablicom množenja. Počet ćemo od broja 2. U udžbeniku se nalazi na stranici 49. Množenje je zapravo zbrajanje istih pribrojnika. Na primjer 3*2=6 isto kao da smo tri puta zbrojili broj dva 2+2+2= 6 Pokušajte riješiti zadatke na stranici 49.

PRIRODA I DRUŠTVO- Kao što čuvamo i svoje tijelo i zdravlje moramo čuvati i našu prirodu. Kako ćemo to učiniti? Kako možeš ti pomoći? Tako je da smeće ne bacaš u prirodi. Već u spramnike za to postavljene u blizini naših kuća. Već ste čuli o tim spremnicima na radionicama koje su održale naše prijateljice iz Turbine promjena. Sječate li se boja spremnika? Što bacamo u PLAVI spremnik? Što u ŽUTI? Što u ZELENI? SIVI?CRVENI?

PLAVI- papir

ZELENI- staklo

ŽUTI- plastika

SIVI- metal